Şehri Gri, Sıkıcı Bulanlara İnat Renklerle Süsleyen Sokak Sanatçısı: Erin İlkcan Aslan

Figüratif sanata yeni bir soluk katan Ankara ile özdeşleşmiş, şehrin simgesi kırmızı, siyah ve beyaz renklerle yaptığı küçük canavarları ve sloganları ile sanatına renkleri katan Erin İlkcan Aslan, eserlerini en iyi self-analiz olarak görüyor ve “Ben & Yaratılar – I & Creations” sergisinde bireysel farkındalık süreçlerini ve mevcudiyetinin geçtiği bazı frekansal basamakları resimler ile tılsımlayarak sergilemeyi amaçlayarak yola koyuluyor.

Erin İlkcan Aslan, bedenindeki ruhun, materyal varlıktan, derinlerindeki öz’e, yani mevcudiyeti hissedebildiği kendilik durumuna doğru kendini “realitede” deneyimleyerek aktığı yolculuklar boyunca farklı disiplinlerde ifade biçimleri kullanmayı deniyor.

Erin İlkcan Aslan’ın, bu sergideki tuval bezleri üzerine çalışılan çoğu işi, fazlasıyla hareket halinde geçen hayatının yanında rahatlıkla taşınabilecek eserler üretme isteği sonucu yaşam için yaratılmıştır. Üç boyutlu düzlemdeki zaman algısından yola çıkarak incelersek, “daha önceki” üretimler ile bu sergideki ortak imgeler, biraz incelendiğinde görünürleşiyor.

Erin İlkcan Aslan,Galeri Diani’deki eserlerini; “Sokaklarda sıkça kullandığım kalp imgesini, bu kez resimlere de almış olmamın en yegane sebebi kendi kalbimle ve kendi kalbimin zamandan bağımsızlığı ile karşılaşmış olmam ve bedenimi en küçük yapı taşına kadar güncellemeyi denemem sırasında kendi kalbim ile geçirdiğim uzun meditatif zamanları hatırlatıyor.”olarak açıklıyor.

Erin İlkcan Aslan’ın “Ben & Yaratılar – I & Creations” sergisini11 MayısCumartesi

 – 1 Haziran Cumartesi tarihleri arasında Galeri Diani’de ziyaret edebilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.