4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü geliyor. Sahipsiz sokak hayvanları için  videolarını, fotoğraflarını sosyal medya üzerinde paylaşmak ya da sadece ‘üzülmek’ dışında neler yapıyorsunuz hiç düşündünüz mü? Eğer cevabınız hayır ise, gelin bu hafta Getir ile sokak hayvanlarının 3 günlük mama ihtiyacını birlikte götürelim, hem de tek tıkla.

 
Geçen yıl Dostluk Mamaları ile gönüllerimiz fetheden Migros ve Goody işbirliğinden sonra bu yıl da en az onun kadar başarılı bir proje de Getir ve Mars Gıda’dan geldi.

getir-hayvan-haklari-haftasi

“Getir de getirelim” sloganıyla 200 çeşit ürünü bulunduğunuz noktaya dakikalar içerisinde getiren mobil uygulama, bu kez Getir’e kayıt olup, ‘Mama Gönder’e bastığınızda, sizin adınıza bir can dostunuzun 3 günlük mama ihtiyacını karşılayacak.
3 Ekim 23:59’a kadar geçerli olan projenin sonunda 4 Ekim Pazar günü mamaların bir kısmı Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Barınağı’na teslim edilecek bir diğer kısmı ise HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile birlikte Anadolu’da mama ihtiyacı olan barınaklara götürülecek.

 
Şimdi yapmamız gereken ise çok kolay. Cep telefonlarımıza ya da tabletlerimize Getir uygulamasını indiriyoruz, kayıt olup ekranın sol menüsünde yer alan “Mama Gönder” bölümüne basıyor, bir dostumuzun 3 günlük mama ihtiyacını karşılayarak onun için nefis bir 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü hediyesi vermiş oluyoruz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.