Sonunda festival sezonu açıldı! Bu sezon yeni yeni festival deneyimleri yaşayacağımız gibi klasikleşen festivallerin de keyfini çıkaracağız. Bol müzik, bol güneş, bol eğlencenin bizi beklediği şu günlerde özellikle ilk kez festival tecrübesi yaşayacaklar için festival öncesi nelere dikkat etmeli, nelere öncelik vermeli bir araya getirdik.

festivalrehberi

  • Festival alanına gitmeden önce, gideceğiniz festivalin web sitesine uğramayı asla ihmal etmeyin. Çünkü her festivalin kendine göre farklı kuralları var. Aksi halde yanınıza aldığınız süper donanımlı kamerayı güvenliğe bırakmak zorunda kalabilir ya da reçetesini evde unuttuğunuz ilacı çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Konaklamalı bir festivale katılacaksınız, telefonunuz için yanınızda harici bir batarya bulundurmayı ihmal etmeyin. Instagram paylaşımları, snapler derken arkadaşlarınızla iletişime geçmek için şarjınız yetmeyebilir.
  • Kredi kartları süper kurtarıcı ancak yine de yanınızda bir miktar nakit para bulundurun. Alan içerisinde ATM’ler elbette mevcut fakat uzun kuyruklar ve beklenmedik sorunlar tadınızı kaçırabilir. Bir dondurma almak için saatlerce ATM kuyruklarında beklemeyin 🙂

festival rehberi

  • Bir beyaz kağıt ve kalemin hayatınızı kurtaracağını tahmin edebilir misiniz? Festival öncesi ne olur, ne olmaz diyerek alandaki arkadaşlarınızın telefon numarasını bir kağıda yazmayı unutmayın.
  • Festival organizasyonları ne kadar güzel olsa da iş iletişim ağına gelince biraz ‘çekmeme’ sorunu yaşanabiliyor. Eğer arkadaşlarınızla ayrı gelecek ve alanda buluşmayı planlıyorsanız, önceden bir ortak nokta belirleyin ve performansları tek başınıza izlemek zorunda kalmayın.
  • Festival günü demek, kendinizi en rahat hissedeceğiniz, en çok eğleneceğiniz gün demek. Bu yüzden asla yanınıza el çantası almak gibi bir hataya düşmeyin. Sırt çantası sayesinde sevdiğiniz performans gerçekleşirken rahat rahat dans edebilecek, rahat rahat hoplayıp zıplayayabileceksiniz.
  • festival rehberi
  • Havalar giderek ısınıyor evet, kapalı ayakkabılar giymek sıcak günlerde sizi biraz zorlayacak ancak festival günü açık ayakkabı giymemenizde fayda var. Binlerce insanın olduğu yerde çok da hijyenik olmadığı gibi, eğlenirken ayaklarınıza basılma ihtimali de oldukça yüksek. Ehh yağmur da yağabilir neticede önümüz bahar. Tabii VIP bölümde değilseniz..
  • Eğer kamp yapacaksanız kesinlikle yanınızda kuru şampuan bulundurun. Kamplı festivallerin en büyük sorunlarından biri duş diğeri diş fırçalama sıraları… Bu yüzden kuru şampuan adeta kurtarıcınız olacak.

Herkese bol eğleneceler!

Festival deneyimlerini bizimle paylaşmayı unutma!

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.