Son 3 senedir Tarkan’ın Açık Hava konserlerinin müdavimlerindenim. Günler öncesinden çıkan biletler ile bende heyecan başlıyor ve konser perdesi açılana kadar o heyecan devam ediyor. Çok fazla pop müziğin kölesi olmasam da söz konusu Tarkan olunca, bende işler değişiyor. İşte dün gece de böyle oldu ve sanki ilk kez izliyormuş gibi heyecanla Harbiye’de aldık soluğu annemle ve yarimle:)

Kaç kıyafet giyecek, acaba hangi şarkıları söylecek, kaç saat kalacak, sürprizli bir şeyler yapacak mı derken canımız Tarkan için perdeler kıpırdamaya, alkışlar artmaya, fonda heyecanla müzik yükselmeye başladı. Perde açıldı, biz Tarkan’ı sahnede ararken, o gökte belirdi ve platform sahne eşliğinde, “Ah nihayet, aşk kapımı araladı” diyerek yukarından havalı bir giriş yaptı.

11222289_866107520126634_2768402505913764239_n
Tarkan- Harbiye Açık Hava Sahnesi #TarkanZamanı2015

Öp, Kış Güneşi, Biz Nereye, Aşk Geçti bizden ve daha pek çok şahaneli şarkılarını seslendiriken, benim için en güzel sürpiz Biz Nereye oldu. Tarkan konserlerlerinin en keyifli anları bana kalırsa her zaman değişen playlisti. Şaşırtmayı, ufak detaylar ve sürprizler eklemeyi seven Tarkan, konserin ikinci bölümünde nefis bir sürprizle dönüş yaptı.

Ufak bir aradan sonra sahnede Tarkan ve Erkan Oğur; “Leylim Ley”, “Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Mihriban” ve “Ah Yalan Dünya” bir bir yankılanırken Harbiye Açıkhava’da tüyler diken diken…
Eskili yenili şarkıları, bitmeyen enerjisi, keyfi, gülüşleri oradaki herkesi büyülemeye devam ederken “Ayrı olduğumuzu sanıyoruz ama aslında hepimiz aynıyız. Özünde, sevgiyle, aşkla atan bir kalbimiz var. Beraber ağlıyoruz. Beraber gülüyoruz” sözlerini de eklemeyi ihmal etmedi…

10 Günlük sürecek konser maratonu benim için 2. gününde fevkaledenin de fevkinde geçti. Tarkan yine muhteşem performasıyla, “bana müsade, hadi bye bye…” diyerek uğurladı bizi. Ben yarın da buradayım, beklerim diyerek davetkarlığını da gösterdi elbette 🙂

Konser kalpleri…
* Kış Güneşi ve Biz Nereye şarkılarını canlı canlı dinlemek benim için dev kalpler içerdi.
* Erkan Oğurlu, Türkülü playlist! Tarkan klasikleri içinde “Beni Anlama” şarkısını bu sene de duymak istedim ama olmadı. Olsundu.
* Jest sever Tarkan’cımdan bu kez Arda Turan’a kalpler. Sen Başkasın şarkısını sahne önünde oturan Arda Turan’a Arda, sen başkasın diyerek armağan etti.
* Gece sonunda bol bol argan yağı ve keratin sahibi oldum. Burada kalpler sponsorlara gidiyor:)

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.