İstanbul’a yaz henüz gelmişken, özellikle hafta sonları güneşin bir damlasını bile kaçırmak istemiyor insan. Daha haftanın ilk gününden önümüzdeki hafta sonu sıcaklık nasıl olacak diye bakıp, ardından kahvaltı yapılacak mekan kararına geçiyorum. Geçtiğimiz hafta sonu da kahvaltı için seçimimi Fenerbahçe’den yana kullandım.

Fenerbahçe’ye, Fenerbahçe Parkı’na özellikle hafta sonları adım atmak keyifli olduğu kadar biraz da yorucu. Zaten kendimize biraz olsun kafa dinlemek için özel zamanlar yaratmak için uğraşırken ben yoğun kalabalıktan açıkçası çok da hoşlanmıyorum.

Tam da böyle sessiz, huzur verici noktalar bulduğum zamanlarda da kolay kolay vazgeçemiyorum. Fenerbahçe Parkı içinde, hemen sol taraftan denize doğru inen merdivenler eşliğinde kolayca bulacağınız Baraka’da tam böyle bir yer.

Bol huzur, bol manzara

Hafta sonu kalabalığından uzak, lezzetli kahvaltıları, hızlı servisi bir de baktıkça doyulamayan deniz manzarasıyla hafta sonu kahvaltıları için sıkça tercih ediyorum. Kahvaltının, manzarının ve huzurun keyfini tam anlamıyla çıkarmak isterseniz, sabah erken saatlerde gitmenizi öneririm, diğer yerlere göre sakin kalsa da ilerleyen saatlerde, özellikle hafta sonları boş masa bulmanız biraz zor olabilir.

Kahvaltı için çeşit bol. İster gözlemelerinden tadın, ister kahvaltı tabağını seçin, isterseniz serpme kahvaltı isteyin. Seçiminiz ne olursa olsun yanında bol keyif ve huzur size eşlik edecek buna eminim.

Kahvaltı sonrası ister Baraka’da ister sahil boyunca uzanan mekanların birinde manzaraya doğru bol köpüklü Türk kahvenizi de yudumlamayı ihmal etmeyin.

Bir de ufak bir rica; bir gün buralara yolunuz düşerse sosyal medya ya da telefonla değil, bol bol deniz kokusunu içinize çekerek manzarayla ilgilenin olur mu? 🙂

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.