Kim? Stephen Appiah
Neler yapar? Futbolcu
Nerede yaşıyor? İtalya
Bulabileceğin sosyal ağlar: Stephen Appiah

Fenerbahçe taraftarının belki de en çok özlediği orta saha yıldızı Appiah.

Bilirsiniz, 2005-2006 sezonu denilince Appiah, Appiah denilince de 2005-2006 sezonu gelir hep akıllara. Bizim de aklımıza ve kalbimize düşünce, bikahvebisohbet için çaldık kapısını, kahve pek sevmiyorum ama dese de kırmadı istediğimizi ve kahve bahane Appiah şahahene diyerek sıraladık soruları. Sezon boyunca sergilediği güzel futboluyla gönüllere yer eden Appiah ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

This morning, let go of everything you didn’t do right, the negative things people have said, and focus on all you’re becoming #StepappStyle

Stepapp (@stephenappiahofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Kahveyle aran nasıl? Türkiye’de yaşadığın dönemlerde özellikle Türk kahvesini nasıl bulmuştun? Türk kahvesini hiç denemedim. (Gülüyor) Seni her zaman tarz sahibi görüyoruz. Stilinin olmazsa olmaz parçaları neler? Her zaman söylediğim bir şey var. Moda tamamen karakterle ve duruşunuzla alakalıdır, giydiğiniz eşyalarla değil. Tarzımın olmazsa olmaz parçası saatlerimdir. Seyahatlerinde en sık satın aldığın şey nedir? Gittiğim her yerden parfüm satın alırım. Değişik kokular denemeyi seviyorum. Mutfakla aran nasıl? En sevdiğin yemek ne?  Mutfakta pek de iyi değilim. Fakat yemek yemeyi seviyorum. En çok da sushi yemekten zevk alıyorum.

15 years in Italy at least I learned how to cook pasta Stepapp (@stephenappiahofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Güne başlarken sert bir kahve mi yoksa sıkı bir kahvaltı mı tercih edersin?
Kesinlikle sıkı bir kahvaltıyı tercih ederim. Güne enerjinizi depolayarak başlamak gibisi yok.

İstanbul’da keşfettiğin en son mekan neresi?
İstanbul’da Madéo. Oranın tatlarını, zengin şarap menüsünü ve tecrübeli şeflerini seviyorum.

İtalya’daki favori kahve mekanın neresi?
Pek kahve için dışarıya çıktığım söylenemez. Genellikle restoranları tercih ediyorum. Favori restoranım ise Milano’daki Giannino.

Kariyerinde en unutamadığın an?
Benim için çok da zor bir soru değil. Galatasaray’a Denizli’de şampiyonluğu kaybettiğimiz maç. Kupayı onlara kendi ellerimizle sunmuştuk ve hepimiz donup kalmıştık. Kariyerimin en kötü anısı, en kötü anı olması nedeniyle en unutamadığım an da bu.

Fenerbahçe’de forma giydiğin dönem ile şu anki takımı kıyaslamanı istesek bize neler söylersin?
Bizim dönemimiz gerçekten de çok özel bir dönemdi. Çok uyumlu ve birbirine sıkıca bağlı bir takım olarak kazanmaya açtık. Şimdi ise sahada bizimkisine benzer bir hırs göremiyorum.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.