Cunda’ya ayak bastınız, adanın sokaklarında şöyle bir tur attınız peki ya Aşıklar Tepesi’ne uğramadan olur mu?

Buraya ulaşıp, manzaraya karşı kahve, çay ya da şarap keyfi yapmak isterseniz yürümeyi göze almış olmanız gerekiyor. Çünkü daracık sokaklarda özel arabanız yoksa herhangi bir ulaşım yok.

cunda yeldegirmeni

Aşıklar Tapesi, Cunda Adası’nı ayaklarınızın altına alabileceğiniz, fevkaladenin de fevkinde bir konumda. Burada bir de ilk yel değirmeni bulunuyor.

2007 yılında adanın müdavimlerinden Rahmi Koç tarafından restore edilen görkemli yel değirmeni hem kafe hem de çok özel bir kütüphane olarak hizmet veriyor. Yukarı çıktığınızda manzaranın ihtişamına kapılıp, kütüphaneyi gezmemezlik yapmayın 🙂

Turistik bir alan olduğu için elbette burası da bol kalabalık. Ancak esen rüzgar, mis gibi deniz manzarası ve kahve birleşince açıkcası kalabalığa pek de takılmıyorsunuz.

Uzun yollar, tepeler aştık ama manzaraya karşı keyif kahvelerini yudumlamak için değdi. 💙

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Cunda’ya yolunuz düştüğünde, manzaraya karşı bir keyif yapmak, adaya kuş bakışı bir selam çakmak isterseniz mutlaka Aşıklar Tepesi’ne de gitmelisiniz.

Unutmadan, Aşıklar Tepesi’ndeki kütüphane yaz aylarında pazartesi hariç her gün, 31 Ekim sonrası ise sadece cuma ve cumartesi günleri açık.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.