Şu sıralar ‘Dünyanın Aşk Yeri’ isimli albümüyle kulaklarımızı şenlendiren bir isim var; Aslı Demirer. Aslında O’nu 2014 yılında ‘Güneşi Beklerken’ dizisi için seslendirdiği ‘O Şarkı’ ile tanıdık. İkinci teklisi olarak ‘Madem’ i dinleyici ile buluşturan Aslı Demirer, ardından ‘Saat Oniki’ ve ‘Bu Kafalar’ isimli EP’sini yayınladı.  2015 yılının Kasım ayına geldiğimizde sözleri Aslı Demirer’e, bestesi ve düzenlemesi Aytaç Özgümüş’e ait olan ‘Korkak’ şarkısını Gökhan Türkmen ile birlikte seslendirerek dinleyicileri bir kez daha kendisine hayran bırakmayı başardı.

Harikulade sesiyle çalışmalarına tam gaz devam eden Aslı Demirer, 2016 Kasım ayında 5 şarkıdan oluşan mini bir albüm olan‘’ Dünyanın En Aşk Yeri’ni yayınladı. Albümün dumanı üstünde tüterken, bize de Aslı Demirer ile keyifli bir sohbet yapmak düştü.

Dünyanın en aşk yeri nasıl bir albüm oldu? 
Dünyanın En Aşk Yeri”, 5 şarkıdan oluşan mini bir albüm. Modern ve farklı bir pop albümü olduğunu düşünüyorum. Albümle aynı adı taşıyan ”Dünyanın En Aşk Yeri” ilk klip şarkımız oldu. Çok inandığım ve beni çok heyecanlandıran bir şarkı. Sözleri Murat Güneş’e, müziği ve düzenlemesi Aytaç Özgümüş’e ait. Bilirsin, Lodos ve Al beni isimli romantik şarkılarımız da albümün diğer şarkıları.

Müziğinle henüz tanışmamış biri şarkılarını neden dinlemeli, kimler kulak vermeli? 
İnsanlar kendilerinden bir parça buldukları zaman,seni sevmeye ve dinlemeye başlıyorlar. Ben, sahici ve kaliteli olmaya gayret ediyorum. Müziğim ve kalbim herkese açık (Gülüyor). Herkes kulak versin isterim.

Peki senin için ‘dünyanın en aşk yeri’ neresi?
Sevdiklerinin yanı “dünyanın en aşk yeri” kuşkusuz.. Bir lokasyon belirtecek olursam da; sonbaharda bir göl kenarı bana çok romantik gelir.

Müzikal anlamda yaratılcığını neler tetikliyor?
Okuduğumdan, yaşadığımdan, sokaktan, aşktan… Birçok şeyden beslenebiliyorum. İnsanlarla empati kurabilmek de yaratımımı tetikliyor. Duygularımın bir kumbarada biriktiğini düşünüyorum. Üretirken de açıp kullanıyorum.

Kariyer planında bundan sonra neler var?
Bu uzun bir yol. Şarkılar yazmaya, şarkılar söylemeye devam edeceğim. Sesimi daha fazla insana duyurmayı istiyorum. Müziğimi ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bir çok hayalim var tabii ki mesleğimle ilgili. İstediğim ve inandığım müziği yapmak benim için çok önemli bir nokta. Kısa vadeli bir başarı değil, kalıcı ve kaliteli bir kariyer istiyorum.

Bir gün mutlaka…’ dediğin neler var hayatta?
Bir gün mutlaka çocuk sahibi olmak istiyorum.

En yeni rotaların?
Bu yaz ilk kez gittiğim ve aşık olduğum bir yer oldu Dalyan (Muğla). Yeni rotalarımdan biri de Berlin.

Senin için mükemmel bir gün nasıl başlar?
Kahvaltı ve çay güne başlamak için vazgeçilmez ikilimdir.

Şehirde kendini en keyifli hissettiğin noktalar neresi?
İstanbul’da sevdiğim bir çok yer var tabii. Son zamanlarda Balat ve Karaköy ilgimi çekiyor. Özellikle Balat’ın değişen yüzü, dar sokakları ve eski mahalle kültürünün içinde oluşan yeni modern yaşam oldukça güzel. Kendimi en rahat hissettiğim yer ise Beşiktaş.

Son günlerde keşfettiğin en yeni mekan?
Beşiktaş çarşıda “Just Coffee”

En sevdiğin kahve?
Cortado ve Türk kahvesi

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.