Yıl bitti, bitiyor, yeni yılda dünyayı neler bekliyor, acaba bu sene gerçekten benim yılım mı olacak? diye sorular kafamızda dönerken 2022’yi mutlulukla selamlamanın gururu içerisindeyiz! Zorlu bir 2 yılı geride bırakmanın ardından 2022 burç yorumları ile ilgili merak ettiğimiz ne varsa sormak için Astrolog Meriç Süzer, nam – ı diğer Astromeri’nin kapısını çaldık, 2022 hakkında aklımıza takılan ne varsa birer birer sorduk.

Röportaj: İmge Balık İncesoy

Bu röportaj bikahvebikeyif mag, Ocak 2022 sayısında yayımlanmıştır.

Meri’ciğim herkesin devamlı sorduğu soruyu bir de sana sorarak başlamak istiyorum. Bu virüsten tam anlamıyla ne zaman, nasıl kurtulacağız?

İmge’ciğim çok doğal artık bu virüsten herkes yıldı. Ama 2021 öngörümlerimde de dediğim üzere virüs 2021’de peşimizi bırakmayacak Ocak 2022’yi görmeden rahatladık diyemeyiz demiştim. Şimdi 2022 Ocak geldi bir nebze rahata ereceğiz. Ama ben 2022 ortalarına kadar tetikte kalınmasını öneririm. Aşılama da tabii ki büyük faktör olacak. Maskelerden tamamen kurtulamayız bu 2023’ü bulabilir ama en azından daha serbest daha rahat sosyalleşeceğimiz bir 2022 olacak.

Deprem konusunda Türkiye için 2 büyük risk var

2020 – 2021 hepimizi çok yordu, 2022’de Türkiye’yi neler bekliyor?

Astrolojik olarak baktığımızda ülkemiz her daim kaoslara gebe bir ülke. O yüzden açıkçası bir şey biter bir şey başlar gibi bir döngü hep olacaktır. Ocak sonuyla beraber finansal bir iyileşme oldu gibi hissetsek de küresel olarak zorlu bir krize gidiyoruz. Bu sebeple ülkemizde etkilenecektir. Ama biliyorsun ki benim üstüme etiket gibi yapışan uzmanlık alanım Türkiye’deki deprem tahminlerim oluyor. Daha çok bu konuda araştırmalarım ve istatistiklerim olduğu için ülkemizi bekleyen şeyler için dilim varmıyor. 2020’de daha Marmara değil, Doğu Anadolu ve ülkenin batı ucu riskli derken, 2021’de Marmara hayatımıza yavaştan girecek özellikle Kasım’ı hatta 17 Kasım’ı belirtmiştim ki bunun olması gerekli yoksa daha sonra olacaklar için şiddeti arttırabilir diyordum. Evet oldu ama esas büyük risk var hatta bir değil iki büyük sarsıntı var. 2022-2023 arası bir tanesi için göstergeler var ki artık tek konumuz Marmara olmalı. Virüs, ekonomi derken Türkiye’nin esas gerçeğini unutuyoruz. Ama bir afet çantası mutlaka evimizde, arabamızda olmalı. Bu sadece bu sene değil önümüzdeki seneleri de kapsayacak çünkü.

Finansal açıdan nasıl bir 2022 olacak?

Bir önceki soruda kopya versem de bireysel olarak önerim, kimsenin kazandığı paraya güvenip büyük borçlara girmemesi… Her şey tersine dönebilir. Ülkeden ziyade dünya büyük bir krize girecek çünkü.

2022’de özellikle astrolojik açıdan dikkat etmemiz gereken tarihler var mı?

Var ama dediğim gibi benim tarihlerim deprem odaklı ve vakti gelmeden söylemenin panik yaratacağını düşünüyorum. 2022 yılı olarak tetikte olalım. 2022’nin ikinci yarısı ise dünya büyük bir kaosa gidecek.

Astrolojiyi günlük hayatımızda aksiyon almak için kullanmak mümkün mü?

Tabii ki hayatımızda kritik kararlarda veya bir konuda kendimizi yönlendirmek için astroloji her zaman rehberdir. Ama her zaman kişinin kendi kararı son hareketi belirler. Biz astrologlar olarak danışmanlıklarda ihtimalleri, potansiyelleri söyleriz ama son karar her zaman kişinin öz iradesindedir.

2022’de neler yapalım, nelerden uzak duralım?

Finansal olarak açılmayalım. Afet çantamız hep olsun. Uzak durmamız gereken ise alkol ve sigara. Bu sene Jüpiter de Balık burcundayken bu konularda aşırıya kaçabiliriz.

Dünyanın son zamanlarda konuştuğu konulardan bir tanesi de ‘kıtlık. Bu, bizi yeni bir felaketin daha beklediği anlamına mı geliyor gibi görünüyor. Bu süreçten minimum hasarla nasıl geçeceğiz. Bir öngörün var mı?

Kıtlık evet geliyor ama 2023 daha çok hissedeceğiz bunu. Su çok önemli bir konu olacak. 2023 su için savaşların başlayacağı zamanlar olabilir. Virüs geçiyor derken daha bilim kurgu senaryolar ortaya çıkmaya başlayacak.

2022’de burçları neler bekliyor?

Koç: Geçmişi bırakırsa arkasında çok güzel bir yeni hayat bekliyor.

Boğa: Şansının açık olduğu mucizelere inandığı bir sene bekliyor.

İkizler: Kariyerde parlayacak yaz aylarında ise herkes onları konuşacak.

Yengeç: her alanda en pozitif yılı olsa da özellikle akademik alanda, yurt dışı bağlantılı işlerinde zirve yapacak.

Aslan: Borçları kapatıyor daha da çok para kazanıyor finansal yükseliş.

Başak: Kalıcı ilişkilere adım atıyor ilişkisi olanlar ise evlilik yoluna giriyor. Bekar başak kalmıyor.

Terazi: Çalışma ortamında zirveye çıkıyor sağlıkta şifa buluyor.

Akrep: Şansı açılıyor aşkta bahtı açılıyor çocukla ilgili güzellikler yaşıyor.

Yay: Ailesi genişliyor, ailesi her şeyi oluyor yeni bir eve veya şehre taşınıyor.

Oğlak: Yeni kontaklarla çevresi genişliyor, sosyalleşiyor ve başarısı artıyor. Eğitimde de başarı var.

Kova: Bu senenin zengini oluyorlar. Maddi olarak ferahlama gelir artışı.

Balık: 2022 onların yılı bu yılı unutamayacaklar her konuda mutluluk şans bereket onlarla.

ASTROMERİ’NİN ‘EN’LERİ

Şehirde en sevdiğin semt?

Oturup deniz havası alabildiğim her yer.

Hayatıma fon müziği olur dediğin en sevdiğin şarkı?

Hallucination – Jay-Jay Johanson

Her seferinden sıkılmadan izlediğin, en sevdiğin film?

Joker

Sana en son bolca kahkaha attıran o şey? Hatırlayamayacak kadar aklıma gelmedi bu soru üzdü şu an (Gülüyor).

Aldığın en yeni karar?

35 yaşına girerken pandemiye inat çok uzaklara git.

En sevdiğin kahve?

Türk kahvesinin yeri hep başka

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.