Aydın Kurtoğlu: Alem ona, O hayranlarına hasta…
Köle, Öptüm, Hayırlı Günler gibi yayınladığı hit şarkılarla adından söz ettiren Aydın Kurtoğlu , kısa sürede pop müziğin güçlü seslerinden biri haline geldi. Şu sıralar ‘Yak’ ile ortalığı kasıp kavuran Kurtoğlu ile kendi gibi içten ve bol gülüşmeli bir röportaj gerçekleştirdik.

 
 Aydın Kurtoğlu şu sıralar neler yapıyor?
Yeni şarkılarla boğuşuyor. Bir yandan ailesine vakit ayırıyor. Genellikle çoğu vaktini stüdyoda geçiriyor. Bir de yoğun bir konser temposu var.
‘Yak’ da en az ‘diğer teklileriniz kadar sevildi. Sırrı nedir?
Bu şarkının farkı insanı bir yanda duygulandırıp düşündürürken diğer yanda da insanın içini ısıtıp yerinde durdurmuyor. İki tat bir arada kalıcı bir şarkı Yak (Gülüyor). Farkı da burada diye düşünüyorum.
Aslında Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu olduğunu bilmeden sevip, bir hayran kitlesi oluşturdunuz desek sanırım yanılmayız.  Bunu nasıl başardınız?
Tamamen bu zamana kadar yaptığım şarkılara borçluyum. Her zaman kendim gibi davrandım. Onlar benim ben de onların hayranıyım aslında (Gülüyor).
Yaptığınız her şarkı milyonlara ulaşıyor. Neler hissediyorsunuz, tahmin ediyor muydunuz hiç böyle olacağını?
Hayallerimin arasında her zaman başarılı olmak, güzel şarkılar yorumlamak ve güzel insanlar biriktirmek vardı. Daha yolun çok başındayım ama doğru yolda ilerlediğimi görüyor ve hissediyorum. O kadar mutluyum ki yaptığım şarkılarla sevgili dinleyicilerimizin zamanları bir dakika bile boşa geçmiyor. Hep dolu hep dolu (Gülüyor).
Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir derler hep. Sizin de bugün bu noktada olmanızın bir nedeni olmalı sanki?
Bu hayatta her şey kısmet. Her şeyden önce iyi insan olup iyi düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum. Samimiyete çok önem veriyorum. Bu noktaya gelmemi sağlayan başta şarkılarım, kurduğum güzel dostluklar ve iyi bir ekip.
Ünlü bir babanın ünlü bir çocuğu olmak zaman zaman ‘ya bir gün biterse ne olur?’ diye düşündürdüğü oluyor mu?
Ünlü bir babanın oğlu olmasaydım işlerim daha kolay olurdu (Gülüyor). Bu kadar başarılı bir babanın oğlu olunca insanların sizden beklentisi hep daha iyisi oluyor. Avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Asıl amaç bu durumu “ünlü bir çocuğun ünlü babası” haline getirmek (Gülüyor).
Aydın Kurtoğlu’nun geleceğe dair ne gibi hayalleri var?
Kalabalık, sağlıklı, mutlu bir aile ve güzel dostlarım olsun başka bir şey istemem. (Gülüyor).
Çocukluğunuza dair hatırladığınız ilk hatıra?
Bayram günü giyilen bayramlık kıyafetler ve uzun çoraplar (Gülüyor). ve çoğu vaktimi geçirdiğim evimizin bahçesindeki incir ağacı.
Sizin için mükemmel bir gün nasıl başlar?
İlk olarak oğlumun üstüme atlayarak beni uyandırması sonrasında güzel bir kahvaltı sofrası ve yanında çalan müzik.
Şehirde kendinizi en keyifli hissettiğiniz noktalar neresi?
Kadıköy Moda ve Ataköy.
Son günlerde keşfettiğiniz en yeni mekan?
Son zamanlarda sık ziyaret ettiğim Moda’da bulunan Cafe Los Manço adında çok şirin bir cafe (Gülüyor).
En sevdiğiniz kahve?
Tabiki Turkish Coffeee ama sütlü. Ve sade (Gülüyor).

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.