Yılın her gününe çok yakıştığını düşündüğüm bir tarifle tanıştırmak istiyorum sizleri. Az malzeme ile çok lezzet nasıl elde ediliri tam anlamıyla gösteren bir pasta. Hayatta da böyle az çaba ile çok fazla şey elde etmek istiyoruz ya bazen, gözümüz hep ulaşmak istediklerimizde, şu an sahip olduğumuz şeylerin değerini bilemeyebiliyor, aslında ne kadar şanslı olduğumuzu göremeyebiliyoruz. Öyle anlarda bu pastayı yapıp, sahip olduğum azıcık şeylerin bile ne kadar çok kıymetli ve önemli olduğunu hatırlıyorum. Kendime yüklenmeyi bırakıyor, her şeyin tam da olması gerektiği gibi olduğuna inanıyor ve kabule geçiyorum.

O yüzden bu pastanın yeri bende çok ayrı. Sizlerin de mutlaka deneyip, sevdiklerinizle paylaşmanızı ve hayatta şu an olduğunuz yere, elinizdekilere şükrederek yola devam etmenizi dilerim.

Tarif ve fotoğraflar: Hülya Şafak Bovatekin

instagram: https://instagram.com/happyinkitchen

NELERE İHTİYACIMIZ VAR?

1 adet Kakaolu Pastaban
2 paket 200ml krema
400gr çikolata (sütlü ve bitter karışık)
Şerbet (1sb su + 1yk şeker)
Kakao

NASIL YAPIYORUZ?

Öncelikle şerbeti ocakta bir taşım kaynatıp kenara ılımaya bırakalım. Sonra bir tencereye kremaları koyup ocakta orta ateşte ısıtalım. Kaynatmayalım, ısıtalım. Ocağın altını kapatalım. Isınmış olan kremanın içine çikolataları koyup, tamamen eriyene kadar karıştıralım. Kek tabanını kelepçeli kalıba yerleştirip, üzerini şerbet ile ıslatalım. Hazırladığımız çikolata kremasının yarısını kekin üzerine dökelim. Diğer keki de aynı şekilde ıslatıp üzerine kapatalım ve kalan krema ile kaplayalım. Buzdolabında en az 2-3 saat dinlendirdikten sonra, servis esnasında üzerine kakao
serpip, dilediğimiz şekilde süsleyelim. Afiyet olsun.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.