Şehrin sokaklarında dolaşırken, ara sokaklarda keşfettiğiniz o küçük kahve dükkanlarına bayılıyor musunuz? İşte bu dükkanları bu kez Londra’da, kahve tutkunlarının kalplerini fethetmek için beraber turluyoruz. Her biri kendi tarzıyla öne çıkan bu mekanlar, sizi kahve deneyiminin ötesine taşıyacak. İster kitabınızı okurken kahve keyfi yapın, ister arkadaşlarınızla sohbet ederken kahvenizi yudumlayın, bu dükkanlar size sıcacık bir karşılama sunacak.

Hazırsanız, Londra’nın sokaklarında bir kahve turuna çıkalım ve bu şahane dükkanlarda kahve keyfi yapalım!

Monmouth Coffee Company

Londra’nın Covent Garden ve Borough Market gibi popüler bölgelerinde bulunan Monmouth Coffee Company, dünya çapında tanınan ve övgüyle bahsedilen kahve dükkanlarından bir tanesi. Taze kavrulmuş kahve çekirdekleri ve lezizkahveleriyle kahve tutkunlarının favorileri arasında yer alıyor. Ayrıca kendi kahve çiftlikleri de bulunan Monmouth’un  bu çiftliklerde özenle yetiştirilen kahve çekirdekleri, özel ve leziz kahveler yudumlamak isteyenler için harika bir durak oluyor.

Prufrock Coffee

Prufrock Coffee, Londra’nın merkezinde, Farringdon bölgesinde bulunuyor ve kahve tutkunlarının favori adreslerinden biri olma özelliği taşıyor. Usta baristalar tarafından hazırlanan kahve çeşitleri, lezzetleriyle ve sunumlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca düzenledikleri kahve eğitimleri ve etkinliklerle de kahve tutkunlarına kahve kültürü hakkında bilgi ve deneyim kazandırıyorlar.

Kaffeine

Kaffeine, Londra’nın Fitzrovia bölgesinde bulunan ve kahve tutkunlarının uğrak noktalarından biri olan kahve dükkanlarından bir tanesi. İskandinav tarzında minimalist bir tasarıma sahip olan Kaffeine, özenle seçilmiş kahve çeşitleri ve lezzetli atıştırmalıklar sunuyor. Ayrıca dükkanlarında kahve eğitimleri ve tadım etkinlikleri düzenliyorlar.

The Watch House

The Watch House, Londra’nın en popüler ve şüphesiz en lezzetli kahve dükkanları arasında yer alıyorr. Usta baristalar tarafından hazırlanan özel kahve çeşitleriyle tanınan The Watch House, ayrıca lezzetli sandviçler, kekler ve tatlılar da sunuyor. Atmosferi ve özenle hazırlanan içecekleriyle kahve severleri cezbetmek için mükemmel bir adres olma özelliği taşıyor.

Ozone Coffee Roasters

Ozone Coffee Roasters, dünyanın en popüler kahve dükkanlarından biri olarak beşinci sırada yer alıyor. Doğu Londra’da dört şubesi olan kahve konusunda uzmanlar ve her biri özenle hazırlanmış alanlarıyla tamamen kahveye adanmış bir dükkan olma özelliği taşıyor.

Ayrıca, mümkün olduğunca sürdürülebilir olmaya özen gösteren mekan, Etiyopya, Bolivya ve Tanzanya’daki sorumlu yerel tedarikçilerle doğrudan çalışarak adeta en iyi kahveyi sunmaya kendini adamış durumdalar.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.