Uzun zamandır uğramak isteyip bir türlü gidemediğimiz mekanlardan bir tanesiydi Dört Kadıköy. Geçtiğimiz hafta sonu güzel havanın da etkisiyle Moda’yı turlarken, kahve molasını da Dört’de verdik.

Geniş tavana, ferah bir alana, sigara içen misafirler için girişte bir balkona sahip olan Dört, sıkış tıkış, karanlık ve basık kahvecilerin arasında bize ilaç gibi geldi. (Biz küçücük küçücük yerleri pek sevmiyoruz da :))

Mutlu #pazar kahvesi

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Dört’e adımınızı atar atmaz hakim olan kahve kokusu eşliğinde çeşit çeşit kahveler gönlünüzü fethedebilir. Sadece kahve değil, siyah, beyaz ve yeşil ve özel bitki çayları da Dört’ün menüsünde yer alan içecekler arasında.

İçeride masaların dışında bir de uzunca toplantı masası şeklinde -ki biz buna bayıldık- bir masa bulunuyor. Al bilgisayarını gel çalış, öğrenci misin? o zaman kahve kokuları belki zihinini daha çok açar, gel yine burada çalış 🙂 Yok ben iyi bir gıybet severim mi diyorsun? tamam, onun için çok daha uygun bir masa seni bekliyor:) Hatta kekler, kişler, tuzlu-tattlı tatlar da sana eşlik etmek için bekliyor.

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

Bu arada Dört’ün güzel noktalarından biri de zaman zaman söyleşilerin düzenleniyor olması. Bizim henüz katılma şansımız olmasa da ilk fırsatta onu da deneyimleyeceğiz. Hatta 22 Ocak Cuma akşamı için bir planınız yoksa evde oturmayın, Dünyanın 7 kıtasında ultra maraton koşmuş Alper Dalkılıç’ın #7kıta7ultramaraton söyleşisine katılın olmaz mı? Bizce nefis olur.

Adres: Caferağa Mah. Ressam Şeref Akdik Sok. No:19/A Moda- Kadıköy

Dört Kadıköy Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.