Gün geçmiyor ki canım İstanbul’da yeni bir kahveci daha açılmasın. Geçtiğimiz Şubat ayında kahve severlere ‘merhaba’ diyen Kahve Kulisi’ne henüz uğramadıysanız, derhal gidilecekler listenizde eklemenizde fayda var.
Geçtiğimiz hafta tesadüfen tanıştık Kahve Kulisi ile. Barbaros Bulvar’ından tam gaz aşağıya, sahile doğru inerken bir yandan da ‘acaba nerede kahve içsek? diye birbirimize sorarken, hoop sol tarafımızda belirdi bu sevimli kahveci. Sokağa atılan masaları, masalarındaki çiçekleri, duvardaki resimlerine süzerken, ‘haydi bir de burayı deneyelim bakalım’ diyerek, Kahve Kulis’nde yerimizi aldık.

Foto:bikahvebikeyif
Foto:bikahvebikeyif

Son zamanlarda gördüğümüz en samimi ve güler yüzlü personelle karşılaştığımızı söylesek sanıyorum hiç abartmayız. Kahvelerimizi söyleyip yanına bir de Tiramisu sipariş ettikten sonra bekleme sürecinde etrafı süzmeye başladık haliyle. Kahveler közde yapılıyor. Ve inanın makine kahvelerinden çok çok daha leziz oluyor. Kahve tadını daha yoğun hissettiğiniz ama yumuşak içimli bir lezzet sizi bekliyor. Öyle ‘közde kahve işte, herkes yapıyor’ demeyin, inanın bunun da çok kötülerini içtik, ortanın sade, sade kahvenin zehir tadında geldiğini biliriz ve burası gerçekten bu konuda bizden tam not almayı başardı.

Foto:bikahvebikeyif
Foto:bikahvebikeyif

Fiyatlar ortalama, mekan samimi ve işletme sahipleri güler yüzlü. Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yakın olmasından dolayı bol bol masalarda mutluluk saçan öğrenci grupları ya da tek başına kahvesini yudumlayıp bir yandan notlarıyla final kasan güzel insanlar görebilirsiniz.
Beşiktaş’ın genç ruhunu sevenlerdenseniz, kitabınızı, derginizi, en sevdiğiniz kankanızı ya da yarinizi alıp bir Kahve Kulisi’nde keyif yapmayı ihmal etmeyin.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Kahve Kulisi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.