Festivalden festivale koşacağımız, tüm kış özlemle beklediğimiz o mevsim sonunda geldi! Yılın ilk festival açılışını da böylece  2 Mayıs’ta LifePark semalarında, Parkta Bahar Festivali ile yapmış olduk.

Dj Nadir Duman, Esin İris, Sattas, Şebnem Ferah ve MFÖ ile bahara merhaba dedik. (Ben bu yazıyı yazarken dışarıda fırtınalar kopuyor, o ayrı.)

Rekli mi renkli, eğlenceli mi eğlenceli sahnesiyle Esin İris, 2015 yaz konser ve festivallerinin gedikli ismi Sattas (bu ara tüm konser ve festivallerde kendilerinin ismini görmeme durumumuz neredeyse yok), canımız Şebo’cumuz ve yılların eskitemediği, dinledikçe güzelleşen grup MFÖ ile bahara müthiş bir selam çaktık.

Tüm kış yağmurdan, çamurdan, kardan bunalmış biri olarak Parkta bahar tam bir ilaç niyetindeydi. Reggie müzikten pek hazetmeyen biri olarak benim ilgi ve sevgi odağım elbette Şebnem Ferah idi.

Şebnem Ferah fanları arasında bir gelenek olan şehir şehir konserlerinde gezme zevkimi artık işsel sebeplerden ötürü yerine getiremesem de, İstanbul’daki konserlerini kaçırmamaya gayret ediyorum. En son geçtiğimiz kış Bostancı Gösteri Merkezi’nde büyülemişti bizi, bu kez de durum pek farklı sayılmazdı.

Kalbim Mezar ile açılışı yapan Şebo, yeniden eskiye, ard arda şarkılarını sıralarken attığı her çığlıkla da duygulardan duygu beğendirdi. Selfie çekme hastalığına tutulduğumuz şu günlerde Şebnem Ferah da eksik kalmayarak bir konser selfiesi çekti. Ne kadar başarılı olduğunu tartışmayacağız elbette. 🙂

https://instagram.com/p/2MmpzrzTy1/?taken-by=musicsebnemferah

Ama o fotoğraf çekerken, biz de poz verirken çok eğlendik, o bir gerçek. Mazhar abi yan taraftan bakarken şarkı söyleyemiyorum diye utanmaları güldürürken, Silbaştan’ı playlistten hala çıkarmamış olması yürek burktu. (Şebnem Ferah’ı yakından takip edenler ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaktır) Yine de Şebnem Ferah bir kez daha ruhlarımıza birer tutam huzur ve mutluluk bırakmayı ihmal etmedi.

Ardından ise Mazhar-Fuat ve Özkan üçlüsü tüm karizması ile sahnede belirdi. Hep bir ağızdan ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki diye bağırırken, biz mazeretimiz var, son metro 12 de diyerek ne yazık ki konser bitiminden erken saatte ayrılmak zorunda kaldık.

Bu kez pek tabii kahve yoktu, bira vardı, makul olanı da zaten buydu. Keyif ve kahkaha çoktu. Hava güzel, konserler güzel, yanımdaki özel insanlarla gece daha da güzel oldu.

Yalnız o LifePark niye öyle küçük allasen? Hiç olmuş mu?

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.