Bir müzik eleştirmeni değilim ama Rihanna’yı çıktığı ilk günden beri büyük bir beğeni ile dinleyen ve ilgiyle takip eden biri olarak sanırım bu Anti üzerinde biraz konuşmaya hakkım var diye düşündüm.

Çıktı, çıkacak, çıkıyor, çıkmak üzere derken, Rihanna o meraaakla beklenen 8. albümünü bugün yayınladı. 3 yıldan uzun bir zaman süren çalışmalarının ardından albümün ilk teklisi ‘Work’ dün tidal üzerinden yayınlandı. Bu süre içinde yapılan yorumlara bakılırsa beklentiyi karşılamadı.

Samsung ile dünya turnesi için aylaaar önce milyon dolarlık anlaşma yaptı, kısa kısa videolar yayınlayarak takipçilerini şişirdi de şişirdi. Sonuç; gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Anti gerçekten ortalama bir albüm olmuş.

Rihanna Anti Date
Rihanna Anti Date

Albüm habercisi şarkılar BBHMM, Four Five Seconds, American Oxygen ile oysa ki ne umutlar beslemiştik. Bu arada bu tekliler de çöpe atılmış. Yani albümde yer almıyor. 13 şarkılık ANTI içinde zoraki bir favori listesi çıkardım. Zoraki diyorum çünkü kötünün iyisi diyecek şarkılar olduğunu düşünüyorum. 3,5 yıllık çalışmanın ardından daha nefis parçalar bekliyor insan. Dev hayal kırıklığı içerisindeyim.

Work parçasını ilk dinlediğim zaman beğenmeyenlerin aksine sevdim ve bugün büyük bir merakla albümün tamamını dinledim. Şuan üçüncüye sardım. I ıh . Olmuyor. Nerede Loud albümü? Nerede Talk That Talk? Nerede Anti…

antidiary

Albümün executive producer’ının Kanye West olduğu duyurulmuştu bir de…Ancak Rihanna’yı Kanye’de kurtaramadı benim nazarımda. Ya da benim kulaklar sorunlu:) Anti de bir de Dido imzalı ‘Never Ending’ yer alıyor. Şarkı öyle ağır ilerliyor ki… Dido da galiba en kötü şarkısını vermiş dedirtti ne yalan söyleyeyim.

Tüm bunların yanında Dior’un ilk siyahi reklam yüzü olması, Samsung ile dev reklam anlaşması imzalaması, Puma’nın kreatif direktörlüğü derken Riri yine 2016’da adından bolca söz ettirecek.

Rihanna Anti Albüm Kapağı
Rihanna Anti Albüm Kapağı
Bir favori listesi çıkaracaksam Anti’nin benim için  5 EN’i

Work
Desperado
Kiss It Better
Woo
Same Old Mistakes

Anti’nin gerçek EN’LERİ
  • Rihanna’nın vokaline hayran olunası belki de Anti’nin ağır topu olarak kabul edilebilecek şarkı Love On The Brain.
  • Albüm kapağı… Şüphesiz Rihanna’nın 8 albüm içerisinde en iyi albüm kapağı.

Bu arada Rihanna Twitter hesabı üzerinden Anti albümünü takipçilerine hediye etti. Aşağıdaki linke tıklayarak albümü bir hafta boyunca ücretsiz edinebilirsiniz.

Sonuç olarak Anti bu sefer olmamış be Riri:(

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.