Kahve makinesi seçmek gerçekten özen istiyor. Dipsiz bir kuyu olan kahve dünyasında makinelerin çeşitliği, performansları, fiyatları derken kendinizi birden bir çıkmazın içerisinde bulabiliyorsunuz. Ancak kahve makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle ne istiyor olduğunuzu bilmeniz şart. Yani, tek tuşla kolay bir kahve mi içmek istiyorsunuz yoksa baristalığınızı konuşturup kahvenizin sertliğine kadar sizin ayarlayacağınız bir kahve makinesi mi? Bu sorunun yanıtını verdikten sonra işler biraz daha kolaylaşıyor. Her bütçeye uygun bir makine ise son dönemde oldukça mümkün. İşte kahve keyfini evine taşımak isteyenler için kahve makinesi markaları, fiyatları ve özellikleri…

Cafissimo Classic

Cafissimo Classic, bize kalırsa ‘en pratik nasıl kahve yaparım’cılar için geliştirilmiş bir kahve makinesi. Çünkü bu makinede kahve kapsülleri olmadan kahve yapamıyorsunuz. Sadece kapsül kullanarak yapabileceğiniz kahveleri tahmin edeceğiniz üzere tek tuşla yapmak mümkün.  Espresso, caffè crema ve filtre kahve olmak üzere 3 farklı çeşit yapmanın yanı sıra cappuccino ve latte macchiato için ayrıca bir süt köpürtücüsü bulunuyor. 10’lu kapsüllerin fiyatı 11,95 TL Kahve makinesinin fiyatı ise 499,95 TL.

Nespresso U C50 Pure Kahve Makinesi

Kahve makineleri içerisinde en popüler olanlardan biri ise Nespreso’nun U serisine ait olan C50 Pure. Bu model,  Nespresso’nun bugüne kadar tasarladığı en modüler kahve makinelerinden biri olurken, o da kapsülle kahve yapanlardan… NESPRESSO U C50 Pure 579 TL, kapsülleri ise 22 TL.

Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi

Benim sütle, köpükle işim yok ben düzenli bir  filtre kahve içicisiyim derseniz, o halde bu işi oldukça iyi yapan Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi’ni tercih edebilirsiniz. Fiyatları 180TL’den başlayarak değişiklik gösteriyor.

AeroPress

Filtre kahve veya espresso kıvamında kahveler içmeyi seviyorsanız, tercihinizi son dönemin yükselen demleme yöntemi olan AeroPress’ten yana kullanabilirsiniz.  Elektriksiz çalışması nedeniyle evde, işte, hatta seyahatlerinizde bile aroması yerinde, mükemmel kahveler elde edebilirsiniz.  Fiyatı ise 150 TL civarında.

Sinbo SCM-2925 Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi

Sinbo Espresso Makinesi, hem kapsülsüz kahve yapmak hem de bütçelerini çok zorlamak istemeyen kahve severler için oldukça ideal. Böylece zevkinize göre kolayca cappuccino, latte ya da espresso yapabilirsiniz. Fiyat söz konusu olduğunda diğer makineler içerisinden sıyırılan makinenin fiyatı 180 TL civarında.

Delonghi ECOV311.GR Icona Vintage Serisi Espresso ve Cappuccino Makinesi

İşte gönüllerin efendisi, kahve severleirn göz bebeği Delonghi ECOV311.GR Icona Vintage Serisi. Delonghi’nin kahve makineleri konusunda başarısı ortada. Sabahları güne latte, cappuccino, americano gibi kahvelerle başlamak hem de bunu kapsül kullanmadan yapmak istiyorsanız o zaman bu makine tam siz göre. Harikulade bir süt köpürme özelliği de bulunuyor.

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.