Biliyoruz, çok fazla Şebnem Ferah konseri yazıyoruz. Ancak biz ne Şebo konserlerine gitmeye ne de onları yazmaya doyamıyoruz. Dün gece de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde muhteşem bir konsere imza attı Şebnem Ferah..

ŞEBNEMFERAHZORLUPSM-4

Her Salı akşamı ayrı bir sanatçının konser verdiği ,‘Vestel Gururla Yerli Konserler’ serisinin, 15 Aralık Salı gecesi konuğu Şebnem Ferah oldu.  Günler öncesinden biten biletler ile yine dolu dolu bir gece bizleri bekliyordu.

En son geçtiğimiz aylarda Harbiye Açık Hava konserinde canlı izlediğimiz -ki onu da şuradan okuyabiliyorsunuz- Şebo, Kadın albümünden Od albümüne doğru eskili-yenilli şarkılarını bir bir sıraladı.

ŞEBNEMFERAHZORLUPSM-1

Şebo, performans sırasında çok az telefon ışığı görünce “Herkes otururken, sizi gözlemliyorum konserin başından beri. Çok az insan telefonunu kaldırdı. Bu şu demektir, yaşlandınız ve konseri dinliyorsunuz. Sonunda bugünü de görecekmişim. Çok mutlu oldum. Böyle devam edin. Biz bu geceyi sizin için, güzel bir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız.” diye söylemeyi de ihmal etmedi:)

ŞEBNEMFERAHZORLUPSM-3

3 saat süren muazzam sahne performansına “Ya Hep Ya Hiç”, “Kalbim Mezar” ve “Birileri Var” şarkıları ile başlayıp,  yine ilk kez Harbiye Açık Hava konserinde izlediğimiz küçük akustik bölümle devam etti. ‘Uçurtma’, ‘Mülteci’; Sana Bilmediğim Bir Şey’, ‘Bırak Kadının Olayım’, “Benim Adım Orman” ve “Gözyaşlarımızın Tadı Aynı” şarkıları akustik olarak ruhumuzu ve kalbimizi bir bir okşadı. Ve bir kez daha Şebo’nun bir an önce yeni bir unplugged konseri yapmasını diledik içimizden. Kim bilir belki 20. yılda bu dileğimiz kabul olur, bir yeni yıl hediyesi verir bizlere…

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.