Birleşik Krallık’ın güzelliklerini keşfetmek, minik bi kafa tatili yapmak, kışın ve pandeminin de verdiği ağır ruh halinden kurtulmak için tatil planı yapmak isterseniz bu lokasyonları ajandanıza ekleyin. Şehrin merkezi her zaman ışıltılı olsa da, şehirden uzakta sizi bekleyen harika deneyimler var. Bir Nefes Molası: Birleşik Krallık Tatil Rotaları sizin için geliyor.

Bournemouth

Brighton mı, Bournemouth mu? diye arada kalıyorsanız biz size yanıtı hemen verelim; Bournemouth! Brighton, Londralılar için güneşli bir günde kaçamak yapmak, denizin tadını çıkarmak ve günübirlik geziler için hala popüler olsa da, son zamanlarda plajları dünyanın en iyileri arasında yer alan Bournemouth, pandemi sonrası biraz gevşemek isteyenler için mükemmel bir rota olacak.

Burada konaklamak isterseniz butik otel Urban Beach, Boscombe Beach, The Pig veya The Beach House keyifli alternatifler olabilir.

Jersey

Jersey her ne kadar Fransa’ya Britanya’dan daha yakın olsa da, aslında Britanya’nın bir parçası… Tuzlu denizi, yeşil vadileri, muhteşem koyları, plajları ve leziz süt ürünleriyle burası mükemmel bir tatil fırsatı sunuyor.

Üstelik bunlarla da sınırlı kalmayan adada; tarihi kaleler, bir opera binası, savaş tünelleri, Michelin yıldızlı restoranlar ve çeşitli bira fabrikaları, içki fabrikaları ve lavanta çiftlikleri de bulunuyor.

Isle of Wight

Yıllar boyunca Kraliçe Victoria ve Prens Albert, Charles Dickens ve John Keats gibi isimleri ağırlayan Isle of Wight, tüm ihtişamıyla sizi bekliyor.

İster balık tutun, ister yelken açın, isterseniz yıldızları izleyin. Burada ruhunuzu okşayacak alternatifler bulmak oldukça mümkün. Eğer buraya yolunuz düşerse The George’ye uğramayı ve leziz deniz ürünlerinin tadına bakmayı ihmal etmeyin.

Southwold

Eğer şirin bir sahil kasabasında minik bir tatil hayal ediyorsanız o halde istikamet; Southwold. Rengarenk sahil kulübeleri, iskelesi, deniz feneri, vintage dükkanlar, leziz şaraplar ve dahası… Southwold, özlediğiniz tatil ruhunu sonuna kadar size hissettirecek.

İlgini çekebilir: Manzarasıyla Büyüler: Londra’da En Keyifli 5 Rooftop

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.