Mutfakla aramın pek iyi olduğunu söyleyemeceğim ama söz konusu tatlı olunca akan suları durdurabiliyorum. Onlardan bir tanesi de bayıla bayıla yediğim, yediğimiz leziz çilekli magnolia.

Bir yaz rüyası dememin sebebi ise benim her daim diyette olmalarım ve bu tatlıyı ortalama senede bir kez yapıyor oluşum. Ve nedense hep bu mevsimlere denk geliyor 🙂 İşte yine o zamanlardan birinde olunca, Uluç’un yoğun istekleri üzerine de “magnolia mevsimi gelmedi mi?” demelerinin ardından, bir çırpıda yapıverdim 🙂 Yedim mi derseniz? Hayır 🙁 çünkü yine diyetteyim ve bu kez çok istikrarlıyım. 1.5 ayda 5 kilo gitti bile. Bir ara onu da anlatırım 🙂 Ne diyorduk? Magnolia.. Ehh buyurun tarifini o halde :))

 

cilekli-magnolia
Nelere ihtiyacımız var?

1 litre süt
1 çay bardağı toz şeker                                                                                             1 yumurta sarısı
3 yemek kaşığı buğday nişastası
2 kaşık un
1 paket vanilya
1 paket krem şanti (toz)
3 paket negro ya da oreo
Çilek veya muz (ben her ikisiyle de yapmayı tercih ettim)
magnoliaNasıl yapıyoruz?

Önce muhallebiyi hazırlamak için krem şanti hariç karıştırarak pişiriyoruz. Muhallebi kıvamını aldıktan sonra 2-3 dakika ılımasını bekleyip, içerisine krem şantiyi ilave ederek karıştırıyoruz. Rondodan geçirdiğimiz negroları cupların alt zeminine pay ediyoruz. Ardından dilimlediğimiz çilekleri dizip, üzerine muhallebiyi ekliyoruz. En üste tekrar çekilmiş negroları ilave ediyoruz.
Afiyet olsun.
 Sevgi ve aşkla
-Morimagnoliatarifi

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.