Black Friday nedir, ne zaman olur?

Black Friday, nam-ı diğer Kara Cuma… Son günlerde Black Friday mevzunu sıklıkla duyuyor ama ne nasıl bir şey olduğunu kafanızda pek fazla şekillendiremiyor olabilirsiniz. Gerçi bu çok olağan bir ihtimal zira Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri’nde kasım ayının dördüncü perşembesine, yani Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahına denk gelen bir alışveriş çılgınlığı. Yani anlacağınız bizim aslında çok da alışık olmadığımız mevzular. Fakat Black Friday, son birkaç yıldır sosyal medyanın da büyük etkisiyle Türkiye’de de büyük indirimlere sahne oluyor, ehh haliyle indirimin iyisi-kötüsü, karası olmaz diyerek müşteri memnuniyeti de tavan yapıyor.

Doğru  ve Stressiz Black Friday alışverişi nasıl olur?

  • İhtiyaç listesi çıkarın.
  • Gideceğiniz, alışveriş yapacağınız marka listesini hazırlayın.
  • Online alışverişin gücünden faydalanın.

Türkiye Black Friday indirimleri

Türkiye’de bu çılgın alışveriş indirimleri gerçekleşirken, tüketici en çok hangi kategoride indirim kovalıyor dersiniz? Biz sizi hiç yormadan söyleyelim; kozmetik ve elektronik. Hal böyle olunca, özellikle Apple, Samsung gibi oldukça ilgi çeken elektronik markaların da indirime girmesi ülkede tam bir bayram havası yaşatıyor.

Foto: stocksnap.io

“Türkiye Black Friday indirimleri hangi markalarda var?” derseniz, onları da şöyle aşağıya bırakalım…

Bu  indirimler Türkiye’de şimdilik çok yaygın olmasa da özellikle teknolojiden bakıma pek çok ürünü tek bir yerde barındıran markaların kampanyalara dahil olması ise tüketiciyi mutlu ediyor. Bu yıl Black Friday indirimleri sunan markalardan bazıları ise şöyle… (Marka isimlerine tıklayarak web sitelerine ulaşabilirsiniz)

Evidea– Sepette %60 indirim

Teknosa – Kara Cuma’ya özel Telefon, Notebook, Televizyon, Elektrikli Ev Aletleri gibi pek çok kategoride sepette %50’ye indirim sunuyor.

D&R – Ödüllü filmler, en yeni müzik CD’leri, oyun konsolları hatta elektronik cihazlar için indirimli ödemeler sunuyor.

Flormar – Black Friday’e özel net %40 indirim – Kargo 1 TL

Aral Game – Oyun tutkunları için ilgi çekici indirimleri mevcut

Media Markt – Media Markt,  özel indirim oranlarını ve ürünlerini henüz gizli tutsa da, sitesinde yaptığı geri sayımla heyecanlı bir bekleyiş sunuyor.

Bershka – Bershka, alışveriş çılgınları için Kara Cuma’ya özel %30 indirim sunuyor.

KAHVE MAKİNESİ İNDİRİMLERİ

Bu güne özel kahve makinelerinde indirim yok mu? derseniz de hemmen aydınlatım. Teknosa, Media Makt ve Evidea’nın küçük ev aletleri kategorisini aklınızın bir köşesine not edin, zira sizi çok mutlu edecek indirimlerle karşılaşma ihtimaliniz çok ama çok yüksek! Biz yine de sizi yormamak için kategori linklerini şöyle bırakıyoruz

Teknosa: goo.gl/Lqk3zK

Media Markt: goo.gl/skzjd

Evidea: goo.gl/AAmHLc

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.