Kafein dozu sayesinde sabahları uyanmak, gün boyu uyanık kalmak için iyi bir arkadaş olan kahve, güzel ve çekici görünmek isteyenler için de yardıma koşuyor. İşte Bol Kahveli 5 Güzellik Sırrı senin için geliyor!

Yaz geliyor, güzelliğimize güzellik katmak için her doğal öneriyi kar bilerek, kahvenin güzellik konusunda ne gibi faydaları var gelin birlikte bakalım.

Halka değil fil….
Yoğun iş temposu ya da akşam fazla eğlenerek uykusuz kalmanın en acı hediyesi gözaltında oluşan koyu halkalar. Halkalara savaş açmak için yapmamız gereken ise çok basit, sabah bir fincan kahve tüketmek. İçerdiği K vitamini sayesinde hem uykumuzu açıyor, hem de halkalara savaş açıyor.

Kuruyan ciltlere çözüm
Kuruyan, pul pul dökülen ciltlerden şikayetciyseniz, an itibariyle bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Yoğurt ve kahve ikilisini karıştırarak hazırladığımız maskeyi cildimize sürerek, daha canlı, gergin ve parlak bir cilde sahip oluyoruz.

Kötü kokular savaşçısı
Kabul edelim, hepimiz birer prenses ya da dev bakımlı kadınlar olsak da bu durum en fazla mutfakta yemek pişirene kadar sürüyor. Yemekle haşır neşir olurken ellere sinen soğan, sarımsak gibi kokuların savaşçısı ise kahve! Yemek pişirdikten sonra elimize sinen kokudan kurtulmak için öğütülmüş kahveyi avuç içlerimize sürmemiz yeterli .

Sağlıklı saçlar
Sağlıklı ve parlak saçlar her kadının hayali. Boyalarla saçları yıpartmak da yine biz kadınların en başarılı olduğu konu. Hal böyle olunca yıpranan, canlılığını yitiren saçları kurtarmak için de bol bol saç maskelerine başvurmak gerekiyor. Kahve ile yapılan saç maskesi de bu konuda oldukça işe yarayanlardan.

Nelere ihtiyacımız var?
Kahve
Sprey şişesi

Nasıl yapıyoruz?
Bir bardak sıcak su ile kahvemizi demliyor, ardından ılımasını bekliyoruz. Uygulaması kolay olsun diye kahveyi sprey şişesine koyuyoruz. Duş sonrası nemli saçlarınmıza ılık kahveyi sıkıyoruz.

Selülit mi o da ne?
Hanımlar, selülit savar ayağınıza geldi. Bal ile karıştırılarak sorunlu bölgeye uygulanan kahvelerin selülitleri azaltma etkisi bulunuyor. Tabii full time yemeğe devam edip, spordan köşe bucak kaçanlardansak çok da işe yaradığı söylenemez. Sağlıklı beslenme ve spor programı içine dahil edilen bu maske ile olumlu sonuçlar almak mümkün.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.