bozcaada-coffee-shelter
Coffee Shelter

Bozcaada’nın sokaklarına ayrı, rengarenk kapılarına, pencerelerine ayrı bayılıyorum. Denizi, sakin gece hayatı, dar sokakları, reçelleri, kekik kokuları, yerel şarapları, Ege’ye özel otları, kahvaltısı beni Bozcaada hayranı yapan geçerli sebeplerimden.

Özellikle İstanbul’da son birkaç yılda yükselen bir değer haline gelen kahve mekanlarından sonra, Bozcaada gibi  küçük ama dolu dolu olan bir yerde böylesine keyifli ve lezzetli bir mekanın açılması beni oldukça mutlu etti. Hem Bozcaada hem de kahve severlere müjde! Çünkü geçtiğimiz haziran ayında Bozcaada yeni bir kahveciye kavuştu; Coffee Shelter.

Coffee Shelter, Bozcaada’nın şüphesiz en iyi kahvecilerinden. Bu kadar emin konuşuyor olmamın sebebi ise, kendi kavurdukları taze ve özel kahve çekirdekleri. Dünyanın pek çok noktasından özel olarak gelen kahve çekirdekleriyle hazırlanmış kahveleri nefis! Coffee Shelter’de benim gönlümü fetheden bir diğer şey ise  cold brew yapıyor olmaları. Türkiye’de henüz yeni yeni yayılamaya başlayan cold brew Coffee Shelter’da oldukça başarılı.

Anlayacağınız ada havası eşliğinde, şehrin kalabalığından uzak, keyif ve lezzet dolu bir mekan Coffee Shelter. Burada okul sıralarından yapılmış masalarda  kahvenizi yudumlarken, yerinizden uzuunca bir süre kalkmak istemeyeceğinizden eminim. Bozcaada’ya yolu düşenlerin leziz kahveler için kesinlikle ziyaret etmesi gerekiyor benden söylemesi.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.