Kahvaltı alışkanlığı olanlara sözüm yok ama eğer siz de mutluluğun kahvaltıyla ilgisi olmadığı tezini savunanlardansanız sizler için dev hizmet. Bulletproof Coffee tarifi ayağınıza geldi.

Peki nedir bu Bulletproof Coffee? Efendim adından da anlayabileceğimiz gibi cumhurbaşkanının bilmemkaçyüzbindolar değerindeki aracı gibi kurşungeçirmez özelliği olduğuna inanılan, Batman’ e, Hulk’ a, Flash’ e, Black Widow’ a, Jon Snow’a, Kenan Komutan’a, Şebnem Ferah’a ve hatta ne istiyorsanız ona dönüşebileceğinizi vaat ettiği rivayet edilen bir kahve çeşidi. Bugüne dek birçok farklı kahve denemiş, hepsinden ağzınıza size düşen payı almış olmanız muhtemel fakat bu tarife kulak verseniz pek de kötü etmiş olmazsınız gibi geliyor.

Size ölümsüzlük iksirinin bulunduğu müjdesini vermek isterdik lakin ne böyle bir iksir bulundu ne de buna gerek var. Size verdiği tek şey bünyeden bünyeye farklılık gösteren enerji etkisidir. Enerji dediysek öyle hemen içer içmez Galya’lı Asterix gibi Romalılara saldırmaya kalkmayın. Çünkü etkisi uzun zamanlı kullanımda kendini gösterecek bir kahve çeşididir. Tabi Obelix gibi kazana düşmediyseniz.

Vakit kaybetmeden Bulletproof Coffee tarifimize geçerek kendimizi kurşungeçirmez yapalım.

Malzemelerimiz;                                                                                                                      

Kahve Çekirdeği (Evde makineniz yoksa çekirdeklerinizi kahve presiyle çektirin)

  • 1 Yemek Kaşığı Tereyağı (Tuzsuz) * Tercihen bir çay kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
  • 1/4 Su Bardağı Tam Yağlı Süt
  • Tercihen; 1 Bar Bitter Çikolata veya Bir Çay Kaşığı Tarçın

Araç-Gereç-Alet-Edevat

  • Blender
  • En Sevdiğiniz Kahve Kupanız

 Yapımı;                                                                                                                                  

Öncelikle dışarıda çektirdiğiniz taze filtre kahvemizi demliyoruz.

Demleme işlemi  (frenchpress de yeterli olacaktır) bittikten sonra kahveyi, 1 Yemek Kaşığı Tereyağı, 1 Çay Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı, ¼ Su Bardağı Süt ve 1 Bar Bitter Çikolata (Tercihen Bir Çay Kaşığı Tarçın) ‘yı blenderda iyice köpürene kadar karıştırıyoruz.

Yeni demlenmiş dumanı üzerinde filtre kahvemizle birlikte En Sevdiğimiz Kahve Kupamıza alıp süper kahramanların arasında yerimizi almak için ilk adımı atmış oluyoruz.

Sportif Kişiliğinizi Ortaya Çıkarın                                                                                        

Bu tarifi sürekli tüketme alışkanlığını geliştirmemiz durumunda tam bir enerji deposuna dönüşeceğimiz gerçeği ile yüzleşme kısmını da sevgilimiz düşünsün:) Artık o event senin bu event benim gezer misiniz, spor yapmak suretiyle yaza hazırlanmaya mı çalışırsınız bilmem ama bu kahve sizin için bulunmaz bir nimet olacak gibi.

Diet? No Thanks.                                                                                                      

Özellikle Summer is Coming diyetlerinin size yiyecek çok fazla seçenek bırakmaması nedeniyle de tercih edebileceğiniz bir kahve seçeneği. İçerisindeki Bitter çikolata ve Hindistan cevizi yağı’nın yağ yakıcı etkisi ile kilo kaybını kolaylaştırması gönülleri fetheden bir özelliği olarak kalplerimizde yer ederken “diyetteyken çukulata qeyfhiii” başlıklı postlar atmanızı da sağlayabiliyor. Yine de bizim tavsiyemiz postlarınızda öyle başlıklar kullanmayın, sessiz sedasız verin kilolarınızı yönünde.

Siz de bi 5 kilo fazlası olanlardansanız Bulletproof Coffee tam size göre 😉

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.