Mevsimlerin ruh halini etkilediği aşikar. Fakat bu kış dinlediklerimize bakılırsa, aylar evvelden kendimizi yazın o keyifli ritmine ayak uydurmak üzere tempolu alıştırmalar yapmışız. Yaza selam ettiğimiz şu günlerde müziğin temposu da giderek yükselirken, bu kış ülke semalarımızda bolca rap rüzgarları esmiş. Müzikseverler, öne çıkan sürpriz isimlerle Türkçe pop ve Latin müziği de bırakmayı ihmal etmemiş.

En Çok Onlar Dinlenildi

Spotify, 1 Aralık – 30 Mart tarihleri arasında Türkiye’de en çok dinlenen şarkıları listeledi. Spotify verilerine göre Türkiye’de kış aylarında en çok rap müzik dinlenirken, Rap’in yükselen isimleri Gapapizm, Ezhel ve Burak King, listenin ilk 3 sırasında yer alarak Türkiye’de kışa damgasını vurmuş durumda. Gazapizm’in “Heyecanı Yok” adlı şarkısı, Aralık – Mart döneminde Spotify kullanıcılarının en çok dinlediği şarkı olarak Türkiye’de kışın şarkısı oldu.

Listenin geri kalanında ise yine Rap ağırlıkta. Ezhel, Geceler adlı şarkısıyla listenin ikinci sırasında yer almasını yanı sıra, “İmkansızım” ve “Şehrimin Tadı” şarkılarıyla da ilk 10’da sıkça ismini gördüğümüz bir isim oldu.

Amerikalı rap sanatçısı Post Malone, bu yıl dillerden düşmeyen şarkısı “Rockstar” ile listenin 4’üncü sırasına yerleşirken, Türkiye’de kış aylarında en çok dinlenen bir başka sanatçı ise pop dünyasından geldi.

Ersay Üner, “İki Aşık” şarkısı ile listede 6’ıncı sırada yer aldı. Latin müziğin sevilen ismi Kübalı Camila Cabello’nun “Havana”sı, İngiliz Dua Lipa’nın elektronik dans müziği “News Rules”u ise rap rüzgarı içinde şaşırtan isimler oldu. Eypio’nun Çukur dizisi için yazdığı “Gömün Beni Çukura” adlı şarkısı da rap ağırlıklı listede, en çok dinlenenler şarkılar arasındaki yerini aldı.İşte Kış aylarında Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı ve şarkılar:

Türkiye Kış Top 10 Listesi

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.