‘Büyükada’da neden hiç üçüncü dalga kahveci yok?’ diye kendi kendimize sorarken, geçtiğimiz hafta sonu, güneşi görüp Ada sokaklarına attığımızda aslında bir üçüncü dalga kahveci olduğunu keşfettik. Bizim için geç bir keşif olsa da, hiç bir şey kahve keyfini sonuna kadar çıkarmamıza engel olamadı elbette. 🙂

foto: bikahvebikeyif

Bahar geliyor, havalar yavaş yavaş ısınıyorken haliyle kahve keyifleri de artık dışarıya taşınmaya başlıyor. İşte kapı önünde, Ada sakinlerini izleyerek kahvenizi yudumlamak, bünyelere bolca huzur depolamak isterseniz, yolunuz Büyükada’ya düştüğünde Dut Coffee Shop’a uğramadan geçmeyin.

Dut Coffee Shop, kahveleri kadar şerbetleriyle de ünlü aslında. Biz ziyaret ettiğimizde sezon açılışının ilk günü olduğu için tadamasak da, buraya uğramak için lezzetli bir bahanemiz daha oldu.

foto: bikahvebikeyif

Kahvenin damağımızda bıraktığı tat eşliğinde, her yeni kahveci keşfettiğimizde sanki dünyayı kurtarıyormuş hissiyle mekandan ayrılırken, önümüzdeki günlerde bir de şerbet içmek için geleceğimize dair söz verdik kendimize.

Adres: Büyükada-nizam Mahallesi, B,, Fenerbahçeli Lefter Sk. No:49, Adalar/İstanbul

 

Dut Coffe Shop Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.