İngiltere, tarihi şehirleri ve ünlü turistik mekanlarıyla gönülleri feth ederken, kasaba ve köyleri de seyahat edenler için muhteşem sürprizler sunuyor.

Yemyeşil doğası, tarihi mimarisi ve sıcak atmosferiyle bu gizli cennetler, İngiltere’nin kalabalık şehirlerinden kaçmak ve huzur dolu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir deneyim sunuyor. Hazırsanız rotamızı İngiltere’nin büyüleyici köy ve kasabalarına çeviriyoruz.

Castle Combe, Wiltshire

“İngiltere’nin en güzel köyü” olarak bilinen Castle Combe, peri masallarından fırlamış gibi görünen taş evleri ve çiçekli bahçeleriyle büyülü bir atmosfere sahip. Bu şirin köy, İngiliz kırsalının en güzel örneklerinden birisi olma özelliği taşıyor.Üstelik Londra’dan yaklaşık iki saatte bu nefis bölgeye ulaşmak mümkün.

Rye, East Sussex

Eğer kendinize Ortaçağ dönemine ait bir lokasyon arıyorsanız o zaman istikamet Rye! Tarihi dokusu ve dar taş sokaklarıyla ziyaretçilerini her seferinde cezbeden, surlarla çevrili bu kasaba, antik kiliseler, lokal kafeler ve butik mağazalarla dolu.

Bibury, Gloucestershire

Cotswolds bölgesinde yer alan Bibury, tipik İngiliz köyünün canlandırdığı hayal gücüne hitap ediyor. Rivayete göre, William Morris, köyü “İngiltere’nin en güzel köyü” olarak tanımlamış. Büyüleyici Arlington Row evleri ise fotoğrafçıların favorilerinden.

Staithes, Kuzey Yorkshire

Bu renkli balıkçı kasabası, sıra dışı doğal güzelliği ve deniz manzaralarıyla biliniyor.

Eski limanı, dar yokuşlu sokakları ve ressamlar için ilham kaynağı olan manzaralarıyla Staithes, mistik bir atmosfere sahip.

Lacock, Wiltshire

Lacock, tıpkı bir film seti gibi görünen tarihi mimarisiyle ünlü. Taş evleri, gotik kilisesi ve pastoral çevresiyle ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Harry Potter filmlerinden bazı sahnelerin de çekildiği bu köy, hem film severler hem seyahat tutkunları için büyülü bir atmosfere sahip.

Polperro, Cornwall

Polperro, sahil kasabalarının en güzel örneklerinden birisi. Renkli balıkçı evleri, dar sokakları ve tarihi limanı ile kendine has bir hava sunuyor. Deniz kenarındaki bu güzellik, tatilciler için sakin bir kaçı noktası olma özelliğine sahip.

Bourton-on-the-Water, Gloucestershire

Sıklıkla “Venedik’teki İngiltere” olarak anılan Bourton-on-the-Water, pitoresk taş köprüleri ve nehirleriyle ünlü. Çiçekli bahçeleri ve güzel mimarisi, bu kasabayı özellikle görsel açıdan daha da cazip kılıyor. Londra’ya yaklaşık 2,5 saat uzak olan bu köy, hafta sonu kaçamakları için mükemmel bir seçim.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.