Çay ve latte sevenler, Starbucks size özel yepyeni lezzetleri menüsüne ekledi! Huzurlarınızda; Matcha Tea Latte ve Rooibos Tea Latte!

Nedir bu Matcha Tea Latte?

Yeşil çaydan yapılan ve çağımızın mucize içecekleri arasında kabul edilen öğütülmüş%100 Matcha çayı ile kremamsı sütün aynı bardakta buluşturulmasıyla elde edilen Starbucks Matcha Tea Latte, yıl boyunca Starbucks menüsünde yer alacak ve çay severlerin favorilerinden birisine dönüşecek.

Antioksidan seviyesi bakımından oldukça zengin, bağışıklığı güçlendirerek metabolizmayı sürekli canlı tutan Matcha, güne zinde devam etmeyi sağlayan bir içecek alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

Afrika’dan bardağınıza: Rooibos Tea Latte

Starbucks’ın hem çay hem latte severlere bir diğer sürprizi ise, Türkiye’de de günden güne çay severlerin favorileri arasında yer almaya başlayan bitki çaylarından, Rooibos çayı. Afrika kökenli ‘kızıl çalı’ bitkisinden (Aspalathus linearis) elde edilen ve ‘kırmızı çay’ olarak da anılan Rooibos, ısıtılmış kremamsı sütle buluşmasının ardından damaklarda iz bırakan Rooibos Tea Lattelezzetine dönüşüyor.

Sezona özel: Red Apple Rooibos Tea Latte

Starbucks bu sezona özel olarak, öğütülmüş doğal Rooibos çayını; kırmızı elma aromalı şurup, kırmızı elma süslemesi ve kremamsı sütle buluşturarak, çay severleri Red Apple Rooibos Tea Latte ile yeni bir deneyime daha davet ediyor.

Şeker ya da başka bir katkı maddesi içermeyen Matcha Tea Latte ve Rooibos Tea Latte tercih eden misafirler, her iki ürünü de soya ve badem gibi farklı süt seçenekleriyle deneyimleyebiliyor.

Tea Latte’nize eşlikçi yeni bir lezzet: Matcha Cookie

Starbucks‘ın menüsüne yeni giren bir diğer lezzet olan tereyağlı Matcha Cookie, içindeki sütlü çikolata dolgusuna eklenen Matcha çayı ve Hindistan ceviziyle hazırlanarak beğeniye sunuluyor.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.