Sıcak su ile demleme yönteminin yerini, “zaman ile demleme” yönteminin aldığı Cold Brew, kahve çekirdeklerinin doğal aromasının korunduğu ve yumuşak içimli, kadifemsi, zengin bir tadın ortaya çıktığı rafine bir kahve çeşidi. Geçtiğimiz sene Pour Over demleme yöntemini misafirlerine sunan Starbucks, havaların ısınmasıyla soğuk kahve severleri yepyeni bir deneyim ile buluşturuyor; Cold Brew.

Bu yönteme en uygun kahveyi seçmek için iki yıl boyunca sürdürülen detaylı araştırmaların ardından, ilk olarak 2011 yılında Amerika’da satışa sunulan Cold Brew kahveler yoğun ilgiden sonra şimdi Türkiye’deki mağazalarda yeni deneyimlere açık kahve tutkunu misafirlerle buluşuyor.

cold brew kahve

İri kahve çekirdeklerinin 20 saat boyunca soğuk suda demlenmesiyle hazırlanan“Cold Brew”, kahvenin içeriğindeki zengin ve dengeli lezzetleri açığa çıkarıyor. Özel Cold Brew Blend kullanılarak hazırlanan kahveler yumuşak ve doygun içimi ve açığa çıkan koyu karamel ve kakao aromaları ile soğuk kahve severler için yeni bir deneyim ve lezzet yolculuğu vadediyor.

Üstelik Cold Brew yönteminde, kahvenin asidite miktarı azaldığı için doğal olarak daha tatlı bir kahve lezzeti ortaya çıkıyor ve süt ya da şeker ile tatlandırmanıza gerek kalmıyor.


coldbrew

Kahvenin yoğunluğu ve aromasının ön plana çıktığı ve günün her saati, her mevsimde tercih edilebilen bu gurme lezzet, Mayıs ayından itibaren tüm Starbucks mağazalarında kahve tutkunlarıyla buluşmayı bekliyor.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.