Kahve kültürü dalga dalga yayılırken, sıcak kahvelerde kahvrulan havayla birlikte yerini buuzzz gibi soğuk kahvelere bıraktı. İşte onlardan bir tanesi de bayıla bayıla içilen cold brew.
İri kahve çekirdeklerinin 15 ile 20 saat arasında değişen, uzuuunca sürede soğuk suda demlenmesiyle hazırlanıyor. Ehh ne de olsa sabrın sonu selamettir, cold brew de soğuk kahve içmeyi sevenler için hem yeni hem de lezzetli bir deneyim.

Hafta sonu Uluç ile birlikte Bağdat Caddesi’nde artan ve bizim bu durumdan çok ama çok memnun olduğumuz üçüncü dalga, butik kahvecilerden birinde aldık soluğu. Dripcoffeeist, Bağdat caddesi sınırları içinde yer alan en iyi üçüncü dalga kahveci desek sanırım yanılmayız.
Mekana adım atar atmaz etkisi altına alan kahve kokuları harikulade. Üstelik bahçede oturmanıza rağmen kahve kokusunu yoğun bir şekilde hissediyorsunuz. Sifon, aeropress, chemex gibi pek çok yenilikçi kahve çeşitlerini burada tatmak mümkün. Ancak yolunuz Bağdat Caddesi’ne ve Drip Coffeeist’e düşerse muhakkak Cold Brew kahvelerini denemelisiniz.

Istanbul için kahve saati 🙆☕ Sıcak havaların dermanı buzzz gibi kahvelerse i love #coldbrew 💜

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Nasıl bi tat bu Cold Brew?

Eğer kahve içmeyi en sade haliyle seviyor, americano, sütsüz filtre kahve gibi tatları acı bulmuyorsanız kuvvetle muhtemel bunu da seveceksiniz. Yok, benim kahvemde biraz süt olsun, şeker olsun derseniz, o zaman bu kahve hiiiç size göre değil, zehir içiyor gibi bile hissedebilirsiniz.

İçim önerisi:

Tadını en leziz şekilde almak istiyorsanız hızlı değil, yavaş tüketmeye dikkat edin 🙂
Cold Brew bu ara yükselen bir kahve trendi olup hemen hemen pek çok butik kahvecide ve bazı kahve zincirlerinde karşınıza çıksa da, hepsinde aynı tadı almanız pek mümkün değil. Lezzetli bir cold brew deneyimi yaşamak isterseniz, Drip Coffeeist bunun için doğru bir adres olacak.

Fiyatlar nasıl?

Mekanın fiyatlandırmasına gelince, zincir kahvecilerden çok farklı bir ücretlendirme söz konusu değil. Tabi çok özel kahve çeşitlerinden birini deneyimleyecekseniz biraz fiyatlar değişiyor ama gerçekten buna değiyor.

Bol kahveli günler
Afiyetle
Adres: Bağdat Cad./şaşkınbakkal Noter Sok. Ahtep Apt. No:17/C, Kadıköy/İstanbul

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Drip Coffeeist Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.