Bazı şarkılar vardır, orijinalini unutturur coverını dinler dinler durursunuz hani. Onlardan biri de Ajda Pekkan’ın 1983 yılında seslendirirdiği Düşünme Hiç.

Ajda Pekkan’ın süper caz gırtlağı ile seslendirdiği Düşünme Hiç’i pek çoğumuz zaten bayıla bayıla dinliyor ve seviyorduk fakat coverların dinlemeye başladığınız zaman işin rengi biraz değişiyor sanki.

‘O Ses Türkiye’ sayesinde söylemeyen kalmayan Düşünme Hiç, (her hafta 2-3 kez söyleyen çıkıyor galiba) bizim de tekrar tekrar dilimize düştü. Belki de en çok cover yapılan şarkılardan. (belki de değildir ama bizce öyle)
Ancak Ajda’dan loopa aldığımız şarkıyı bir cover, iki cover derken her coverı birbirinden güzel olduğunu gördük. Ortaya da “coverları orijinalinden daha güzel olan şarkılar” yazısı çıktı:)

Six Pack yorumu leziz ama Mert Tünay’Iun seslendirdiği Düşünme Hiç’in de alt yapısı da ayrı nefis. Aslında Kaan Boşnak ile akustik versiyonu da tadından yenmiyor. Peki ya Deniz Sipahi’nin tatlı mı tatlı sesini ne yapacağız? Yani anlayacağınız biz yine arada aldık. Sizin favoriniz hangisi? Bizimle paylaşsanız ya?

Kaan Boşnak

Mert Tünay

Six Pack

Six Pack – Düşünme Hiç from Alican Akgün on Vimeo.

Deniz Sipahi

BONUS
Ajda Pekkan

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.