Cuma Favorileri’nden yeniden merhabaaa! Bu haftanın akış hızı bizim için oldukça inanılmaz olsa da, haftanın ev sevilen günü, haftanın en sevilenleriyle taçlandırılınca tadından yenmez bir hal alıyor. İşte bu haftanın favorileri…

Herkese mutlu hafta sonları.

Bol müzikli, eğlenceli, keyifli ve leziz kahveli hafta sonları olsun! 

Favori Çarşı- Pazar: Potlaç Kadın Emeği Pazarı

Ekim’e kadar her cuma, cumartesi ve pazar 10.00-21.00 arasında Moda Aile Çay Bahçesi’ne yolunuz düşerse burada kurulan, ismini de Kızılderililerin potlaç adlı değiş-tokuş bayramından alan Potlaç Kadın Emeği Pazarı’na muhakkak uğramalısınız. Takılar, el örgüsü ürünler, bez bebekler, atık malzemelerden çantalar ve çok daha fazlası Potlaç Kadın Emeği Pazarı’nda satılıyor. Dilerseniz burada stand bile açabiliyorsunuz. Ancak tek ufak bir şartları var; Kadıköy’de ikamet ediyor olmanız.

Potlaç Kadın Emeği Pazarı

Favori Kozmetik: MAC Bow Set- Kaş Maskarası

Cildinizde ne kadar az makyaj olursa olsun, kaşlarınız güzel görünüyorsa, bir nemlendirici ve maskara ile harika görünüldüğüne inananlardanım. Çok makyaj yapmayı sevmeyen biri olarak kaş farı/ maskarası ise makyaj çantamın olmazsa olmazlarından. Brow Set, kaşlarınızın hem doğal görünümünü bozmuyor hem de sertleşme ve dökülmeye neden olmuyor. Kalın ve dolgun kaşların oldukça trend olduğunu düşürsek, kaşlarınıza doğal bir görünüm katmak için MAC Brow Set’i deneyebilirsiniz. Bu cumanın ve muhtemelen önümüzdeki pek çok cumanın favorisi olacağı kesin 🙂 Oldukça geniş bir ton yelpazesi olması da ayrıca sevilesi.

MAC_WP_BROWSET

Favori Şarkı: Massive Attack – The Spoils ft. Hope Sandoval

Massive Attack’in şüphesiz en muazzam en mükemmel işlerinden birisi bu. Hope sandoval’la işbirliği yapmakla yetinmeyen Massive Attack, bir de üzerine cate blanchett’li bir video yayınladı ki… Başa alıp alıp dinliyoruz.

Favori Mekan: Bomontiada

İçerisinde birden fazla mekanı barındıran bomontiada, bu aralar favorilerimiz arasında ilk sırada yer alıyor. Kocaman bir avlusu ve tarihi dokusu ile kendine hayran bırakan bomontiada, neredeyse her gün bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ücretsiz etkinlikleriyle de dikkat çeken mekanda açıkhava sinema geceleri ise en sevdiğimiz. İster çimlerine yayılıp biranızı, kahvenizi yudumlayın, ister şahaneli etkinliklerinden biri ile gününüzü keyiflendirin. Seçiminiz ne olursa olsun, mutlu döneceğeniz hatta müdavimi olacağınız garanti.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.