Gün geçmiyor ki hafta boyunca yeni bir favorimiz daha olmasın.  İşte onlardan bir yenisi daha aşağıda. Sonbaharın gelişiyle blogda bol bol ılık ve romantik rüzgarlar eserken, geçtiğimiz seneden beri devam ettiğimiz, yaz sezonundan dolayı ara verdiğimiz ‘Cuma Sineması’da Eylül ayı ile birlikte geri döndü haberiniz olsun! Cuma favorisi, cuma sineması diye kafanız karışmasın, ikisi de ayrı mevzular. Seviyoruz cumayı ne yapalım yani?

Siz en iyisi aşağıdakileri atın fava, gerisi zaten gelir. 

Mutlu hafta sonlarınız olsun!

 

FAVORİ KAHVECİ: demgoodcoffee!

Beşiktaş’a yolunuz düşerse lütfen ama lütfen demgoodcoffee’ye bir uğrayın. Çünkü burası alışık olduğumuz kahvecilerden biri değil. İşitme engelli baristaların çalıştığı kafede kahvenizi Türk İşaret Dili’ni kullanarak sipariş edebiliyorsunuz. İşaret dili bilmiyorum diye tedirgin olmanıza ise hiiiç gerek yok çünkü girişte yer alan tabletten web sitesinde yer alan minicik videolara bakarak çok çok rahat sipariş verebiliyorsunuz.

demgoodcoffee
demgoodcoffee, Beşiktaş’ın meşhuur kahvaltıcılar sokağında. Renkli, keyifli ve bol kafeinli bir gün geçirme planı yapıyorsanız istikamet demgoodcoffee!

Adres: Şair Veysi Sokak No:27 Beşiktaş

FAVORİ PERFORMANS: RIHANNA “RUDE BOY / WHAT’S MY NAME? / WORK” LIVE

Mtv Video Müzik Ödülleri üzerine saatlerce konuşabilirim. Aslında tüm ödül törenleri için geçerli bu durum… Ama özellikle Mtv için teenage dönemlerimde saati kurar, gece yarısı izlemek için televizyon başında yerimi alırdım. İş hayatı devreye girince o günler geride kalsa da bendeki Mtv Video Müzik Ödülleri aşkı pek bitmedi. Kırmızı halısına ayrı, performanslarına ayrı bayıldığım ödüller geçtiğimiz hafta sonu sahiplerini buldu. Üzerine yazacağım çok şey var aslında ama burada en sevdiğim performans linkini fav’a atıp, çekileceğim kenara.

2016 MTV Video Music Awards - Show
Rihanna! Reggae soundlu ‘Rude Boy’, ‘What’s my name?’ ve ‘Work Work Work’ şarkılarından oluşan mash up perfomansı gecenin en iyilerindendi. (Tamam, Beyonce’de süperdi) Gecede 4 kıyafet giyip 12-13 şarkı söyledi, adeta bize konser izlettirdi. Aslında Beyonce’yi saymıyorum zira o artık gerçek bir kraliçe. Ama bana kalırsa Rihanna’nın o havası divaların divası Beyonce’de yok. Yine de kırmızı halıdaki buz mavisi elbisesi ve dev prodüksiyonlu performansıyla gönüllere taht kurdu.

Neyse işte, bu üçlemeyi atın fava, cumanız hafta sonunuz bol danslı, bol enerjili geçsin! Bu arada mtv.com‘dan bütün performansları izleyebiliyorsunuz.

FAVORİ YİYECEK: SEBZELİ SALATA (NO YAĞ, YES YOĞURT SOS)

Yediklerinize dikkat ediyor, bir diyet programı uyguluyor ama arada da salata yemekten bayıyorsanız sebzeli salata yemek hayatınızı bir nebze de olsa renklendirecek. Özellikle yağsız, tutsuz şeyleri tüketmekten sıkıldıysanız bu aralar favorim yoğurt soslu salatalar! Nane ve kekik ile renklendirebileceğiniz yoğurt sosu ile hayatınız renklenecek. (RENKLENMEDİ) adsfdxd

sebzeli salata

FAVORİ ETKİNLİK: BirGün’lük Festival

Eğer bu hafta sonu yaptığınız bir planınız yoksa ve en iyi ihtimalle evde yayılmayı düşünüyorsanız, kaldırın popişleri! Çünkü KüçükÇiftlik Park’ta BirGün’lük Festival var! Nazan Öncel
Mor ve Ötesi, Ceylan Ertem daha kimler kimleeer. Üstelik hala biletler de satışta!

 

birgünlük festival

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.