Pazartesiyi atlattığımıza göre, hafta sonu için plan yapabiliriz! Yaz bitiyor, sinema sezonu yavaş yavaş açılıyor. Önümüzdeki cuma günü de birbirinden keyifli filmler vizyona giriyor. Ehh bana da bundan böyle her cuma vizyona girecek yepyeni filmlerin  bir bir habercisi olmak kalıyor 🙂

Favorilerinizi, merakla beklediklerinizi, izlediklerinizi yorum bölümünden paylaşırsanız belki kocaman da bir film arşivimiz oluyor! 🙂

Bu cuma (21 Ağustos) vizyona girecek filmler;

13 Günah
Daniel Stamm’ın yönettiği ve Mark Webber, Devon Graye, Tom Bower ile Rutina Wesley’in oynadığı 13 Günah…

Silik bir sosyal hizmetler görevlisi olan Elliot Brindle çaresizlik içindeyken, 13 farklı görevi yerine getirmesi halinde 6.2 milyon dolar kazanacağını söyleyen bir telefon alır. Bunun için ilk iki ve kolay görevi başarıyla geçmesi gerekmektedir. Önünde uçan sineği yakalayıp, sonra da yemek. Bunu yerine getirince bir anda banka hesabına binlerce dolar para geçer ve Elliot kendini dönüşü olmayan bir dizi olayın içinde bulur.

Hayallerimdeki Kadın
David Gordon Green’in yönettiği ve Al Pacino, Holly Hunter, Chris Messina, Harmony Korine, June Griffin Garcia, Rebecca Franchione, Elizabeth Lestina ile Lara Shah’ın oynadığı Hayallerimdeki Kadın (Manglehorn)

Filmde küçük bir kasabada yaşayan Angelo Manglehorn, hayatının aşkını bir türlü unutamayan bir çilingirdir. Kırk yıl önce kalbini kırmış olan güzel Clara’yı “mükemmel kadın” olarak nitelendiren Angelo Manglehorn, hayallerinin kadınına yeniden kavuşabilmek için, takıntılı bir şekilde ona hâlâ mektuplar yazmayı sürdürmekte ve onu ısrarlı bir şekilde aramaya devam etmektedir.

İnsanlıktan Uzakta
David Oelhoffen’in yönettiği ve Viggo Mortensen, Reda Kateb, Djemel Barek ile Vincent Martin’in oynadığı İnsanlıktan Uzakta (Loin Des Hommes – Far From Men).
Albert Camus’nun bir öyküsünden uyarlanan film, Azerbeycan’ın Hocalı kasabasında yaşanan katliamı bir aşk hikâyesi bünyesinde anlatıyor.

Lanet II
Ciaran Foy’un yönettiği ve Shannyn Sossamon, James Ransone, Nicholas King ile Tate Ellington’un oynadığı Lanet II (Sinister II)

Aynı mit üzerinden yepyeni bir öykü anlatan filmde bir şerif, ölen arkadaşı Ellison Oswalt’ın çözemediği seri cinayetleri çözmek için davayı üstlenir. Yaptığı araştırmalar sonucu bir kasabada yeni bir aileyle tanışır. Genç bir anne ve ikiz oğulları şehir dışındaki bu bölgeye yeni taşınmışlardır. 9 yaşındaki ikizler evde korkunç görüntülerin olduğu bir kutu film makarası bulurlar. Bu filmleri açmalarıyla ortaya çıkan korkutucu lanet evi saracaktır.

Pixels
Chris Columbus’un yönettiği ve Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan ile Peter Dinklage’in oynadığı Pixels
Uzaylılar, klasik video oyunu yayınlarını yanlış anlayarak, kendilerine karşı bir savaş açıldığını düşünürler ve Dünya’ya saldırırlar. Bu durumda Başkan Will Cooper, 80’lerin video oyunu şampiyonu olan ve şimdilerde evlere sinema sistemi kurmakla uğraşan çocukluk arkadaşı Sam Brenner’ı aramak zorunda kalır. Sam’in görevi video oyunları oynayanlardan oluşan bir takım kurup uzaylıları yenmek ve dünyayı kurtarmaktır.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.