Artık güneşin son demleri… Sonbahar kimine yeni umutlar doğururken, kimini göğsüne ateşten korlar ile doldursa da, sıcak hava yerini serin gecelere bırakıp, yapraklar sararmış, solmuş örtüsünü üzerine çekse de yeniden dirilmek, sarıları yeniden yeşile boyamak için, içimizi sonsuz umutla doldurmak için geliyor.
Eylül, biraz hüzün çokça da aşk mevsimi aslında. Kabuğuna çekilip biraz da yuvaya dönme vakti. Evin verdiği huzuru yüreklerde hissetmenin en iyi yolu ise pek tabii kitaplar, müzikler, kahveler ve elbette filmler… Sonbahar için her şey hazır, Tek eksik ‘hafta sonu ne izlesek?’ sorusunun yanıtysa, eh o da aşağıda..

O zaman hoş geldin Eylül, hoşgeldin sombahar, hoşgeldin film sezonu! <3
Tutmayın Beni

Semra Dündar’ın yönettiği ve Bala Atabek, Hakan Eratik, Derya Şen ile Leyla Üner Ermaya’in oynadığı Tutmayın Beni. “Güvenlik Fikret” karakteriyle, ilk kez bir kadın kahramanın aksiyon ve komedi dolu maceralarıyla beyazperdeyi renklendireceği Tutmayın Beni filmi nihayet sinemaseverlerle buluştu. Alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışan, en büyük hayali babası gibi polis olmak olan ve heyecanla polis sınavlarına hazırlanan Fikret’in, çalıştığı AVM.de başına gelen eğlenceli, komik olayları ve kötü adamlarla amansız mücadelelerini konu alıyor.

Korku Komedi: Bana Normal Aktiviteler

Özgür Bakar’ın yönettiği ve Ufuk Şen, Süleyman Kabaali, Bengi İdil Uras ile Duygu Paracıkoğlu’nun oynadığı Korku Komedi: Bana Uygun Aktiviteler… Talip ve Yaşar sürekli olarak abileri Muhteşem’den aldıkları paraları gereksiz işlerde batırmaktadırlar. Çalıştığı film setinden kovulan kostümcü Çiğdem, Yaşar’a kendini yönetmen olarak tanıtır ve iki arkadaşı korku filmi piyasasında çok para olduğuna ikna eder. Son kez Muhteşem abilerinden aldıkları para ile korku filmi işine girerler. Film çekim serüveninde ikili çok komik olaylar yaşar.

Hayat Işığım

Derek Cianfrance’ın yönettiği ve Alicia Vikander, Michael Fassbender, Rachel Weisz ile Bryan Brown’ın oynadığıHayat Işığım (The Light Between Oceans)… Tom, 1. dünya savaşında geçirdiği dört yıldan sonra Avustralya’ya döner ve bir deniz fenerinde çalışmaya başlar. Genç, karısı Isabel’le iki kişilik dünyalarında huzurlu bir hayat sürmeye başlarlar. Bir gün dalgalar onlara, içinde genç bir adamın cesedi ile birkaç aylık bir bebeğin olduğu bir tekne getirir. Yıllar sonra bazı gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca aldıkları bu kararın hiç beklemedikleri sonuçları olduğunu anlarlar.

Kayıp Balık Dori

Andrew Stanton’un yönettiği ve Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Ed O’Neill, Kaitlin Olson, Hayden Rolence, Ty Burrel, Diane Keaton, Eugene Levy, Sloane Murray, Idris Elba, Dominic West’in seslendirdiği animasyon film Kayıp Balık Dori (Finding Dory)
Yapımcılığını Disney – Pixar yaptığı film, kimsenin unutamadığı Mavi Tang balığı Dori’yi geçmişiyle ilgili bazı yanıtlar ararken arkadaşı Nemo ve Marlin’le yeniden biraraya getiriyor. Dori neleri hatırlayabilecektir? Ailesi kimdir? Balina dilini nereden öğrenmiştir? Film bütün bu sorulara cevap arıyor.

Kan Bağı

Jean Francois Richet’in yönettiği ve Mel Gibson, Erin Moriarty, Micheal Parks ile William H. Macy’nin oynadığı Kan Bağı.
Eski bir suçlu olan John Link, yalnız başına; 17 yaşındaki kızı Lydia ise babasından ayrı bir hayat sürmektedir. Bir uyuşturucu karteline bulaşan erkek arkadaşı Lydia’yı, kartelin nakit servetini çalmak için aracı olarak kullanır. Lydia bu durumdan bir şekilde kurtulabileceğini düşünerek babasının yanına kaçar. John, hayatında doğru yapamadığı şeyi, kızına gerekli ilgi göstermeyi, şimdi yapmak için harekete geçer.

https://www.youtube.com/watch?v=S3OG7l8ZJjA

Siccin 3: Cürmü Aşk

Alper Mestçi’nin yönettiği ve Adnan Koç, Büşra Ayaydın, Cem Uslu ile Nevin Efe’nin oynadığı Siccin 3: Cürmü Aşk.
Orhan ile Sedat çocukluk arkadaşıdır. Yıllar sonra Orhan, Sedat’ın kız kardeşi Kader’le birbirlerine aşık olup evlenirler. Sedat’ın yaptığı araba kazası üçünün de hayatlarının dönüm noktası olur. Sedat’ın oğlu Mehmet felç olur. Kader ise geçmişini hatırlayamaz. Orhan bu olay yüzünden Sedat’ı suçlar. Sedat, duyduğu vicdan azabı ve yaşadığı tuhaf ürkütücü olaylar nedeniyle iyice dağılır. Orhan ise Kader’i kaybetmeme uğruna korkunç bir şey yapar.

Masal

Arın Arjen Öztürk’ün yönettiği ve Gökhan Mumcu, Tolga Yüce, Bengi Öztürk ile Melis Canan Çiçekdenk’in oynadığı Masal.
Film, İstanbul’da Yeşim adındaki karakterin zorlu ameliyattan sağ çıkamayacağını düşünmesinden hareketle, hastane odasında arkadaşlarına yazdığı vasiyet niteliğindeki mektupla başlıyor. Yeşim’in mektubundaki vasiyeti yerine getirmek için Bafa gölüne doğru yola koyulan beş arkadaş, vasiyetteki gizemi çözmeye çalışırken aşk ve dram yüklü başka hikâyelerle karşılaşırlar ve Yeşim’in hikayesi farklılaşmaya başlar.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.