Cuma Sineması (30 Eylül Vizyondaki Filmler )

Aramızda Tim Burton filmlerini sevmeyen var mı? Hanımlar, beyler, sonbaharı iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günlerde sinema dünyasında da süppersonik filmler birer birer vizyona girmeye başlıyor!

Onların içinde yer alan favorimiz ise hiç şüphesiz Tim Burton imzalı  Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları! Bir diğeri ise aylar öncesinden merakla beklediğimiz, afişi yayınlandığınca içimizin mutluluk kapladığı bir Fatih Akın Filmi olan Elveda Berlin!  Bir de Pele var ki, bu da futbol severlerin koşarak gitmek isteyeceği bir film olacak. Yani dememiz o ki, 3 yerli 4 yabancı yapımın vizyona girdiği bu hafta izlenecek çook film var! Filminizi seçin, mısırları kapın, bu hafta sonu sinemaya gidiyoruz! 🙂

 

Tüm Sırların Sahibi Kız

Colm McCarthy’nin yönettiği ve Gemma Arterton, Paddy Considine, Glenn Close ile Sennia Nanua’nın oynadığı Tüm Sırların Sahibi Kız… İnsanlık özgür iradeyi yok eden ve herkesi insan eti yiyen birer “aç” haline getiren bir çeşit virüs nedeniyle yok olma tedidiyle karşı karşıyadır. Sadece bir grup çocuk bu korkunç virüse karşı bağışıklık göstermektedir. Bu bir grup eşsiz çocuk İngiltere’de bir askeri üste Dr. Caldwell’in önderliğinde bir dizi zalim tıbbi teste tabi tutulmaktadır. Bu çocuklar hâlâ duygulara ve düşünme yetisine sahiptirler ve umut onlardadır.

Elveda Berlin

Fatih Akın’ın yönettiği ve Anand Batbileg, Tristan Göbel, Nicole Mercedes Müller ile Aniya Wendel’in oynadığı Elveda Berlin… Zengin ve kopuk bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik ile sınıfa yeni gelen göçmen Tschick’in sıra dışı dostluğu. Annesi rehabilitasyon merkezine yatırılmış ve babası da iş gezisinde olan Maik yaz tatilini tek başına geçirecektir. Ancak Tschick çalıntı bir arabayla kapısına gelince plansız programsız bir yolculuğa çıkarlar. Bu, Maik için hem kendini, hem de hayatı keşfedeceği bir macera olacaktır.

Deepwater Horizon: Büyük Felaket

Peter Berg’in yönettiği ve Mark Wahlberg, Kurt Russell, John Malkovich ile Gina Rodriguez’in oynadığı Deepwater Horizon: Büyük Felaket (Deepwater Horizon)
Lousiana sahilinin açıklarındaki sondaj kulesi Deepwater Horizon, bugüne kadar dünyaya en pahalıya patlayan yangın ve petrol sızıntısına sebep olan petrol sondajıdır. 87 gün boyunca günde 50.000 varilden fazla petrol Meksika Körfezine sızar. Kazanın neden olduğuna dair birçok soru ortaya atılır. Film, 11 işçinin hayatını kaybettiği bu küresel felaketin görünmeyen taraflarını beyazperdeye getiriyor.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Tim Burton’ın yönettiği ve Eva Green, Asa Butterfield, Ella Purnell ile Allison Janney’in oynadığı Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları…
Çok sevdiği büyükbabası, Jake’i terk ettiğinde onu başka zaman ve dünyalara götürecek bir ipucu bırakıyor. Bu ipucu onu sihirli bir yer olan Bayan Peregrine’nin evi olarak da bilinen tuhaf yere yönlendiriyor. Ancak gizem ve tehlike, oradakileri tanıdıkça, onların özel güçlerini ve düşmanlarını öğrendikçe derinleşiyor. Sonunda Jake aslında kendi tuhaflığının yeni arkadaşlarını kurtarabileceğini keşfediyor.

Bir Baba Hindu

Sermiyan Midyat’ın yönettiği ve Sermiyan Midyat, Nicole Faria, Şafak Sezer ile Burak Satıbol’un oynadığı Bir Baba Hindu… Filmde, aşık olduğu kız Gundhi’nin peşinden Mumbai’ye giden Fadıl’ın hikâyesini anlatılıyor.

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu

Jeff Zimbalist ile Michael Zimbalist’in yönettiği ve Vincent D’Onofrio, Rodrigo Santoro, Diego Boneta ile Colm Meaney’in oynadığı Pele… Film, 1958’de 17 yaşında genç bir adamın, Pele’nin, Brezilya’nın ilk Dünya Kupasını kazanmasını sağlayan golü atıp bir futbolcu olarak mucizevi yükselişini anlatıyor. Pele, fakirlik dolu Brezilya gençliğinin hayatından, otantik oyun tarzı ve tüm olasılıklara karşı yenilmez duruşu ile bir ülkenin ününü ve ilhamını bulup onu sonsuza kadar değiştirdi. Brezilya, Pele futbolu sayesinde tüm dünyada tanındı.

29916121375_b6c588795b_z

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.