Daha iyi hissetmek senin için ne anlama geliyor? İş yerinde başarılı olmak, bir sınavdan geçmek, fit görünmek ve dahası mı? Kendini iyi hissetmek için bir adım atmak istiyorsan, kendine sık sık hatırlatman gereken tek bir şey var; İyi hissetmek, içten dışa doğru gelen bir ruh, beden, zihin bütünlüğüdür.

Yazı: İmge BALIK İNCESOY| instagram: imgeincesoy

Pek çoğumuz bilerek ya da bilmeyerek çevremizdeki insanlar hatta dünya hakkında varsayımlar yaparak yaşıyoruz. Peki sen hangisisin? Varsayımlar yaparak yaşayan mı yoksa ‘öz’üne odaklanıp sadece kendinin en iyi versiyonu olabilmek için yaşayan mı?

Eğer kendini daha iyi hissetmek istiyorsan sana zarar veren duyguları rafa kaldırma zamanı. Kinini, geçmişini, öfkeni, insanlara karşı yargılarını bir kenara bırak. İyiye, güzele, sana iyi gelecek duygu ve durumlara odaklanmayı seç.

Bu senin için başlangıçta zor olacak ancak zamanla seni özgürleştirecek ve daha da iyi hissetmene yardımcı olacak. Kendini daha iyi hissetmek için atman gereken 3 adım senin için geliyor:

Geçmişi, geçmişte bırak

Unutma, geçmişte olduğun kişi, şu an olduğun kişi değil. Çok uzağa gitme, dünkü senden bile bugün farklı değil misin?

Deneyimlerin, tecrübelerin, hislerin, fikirlerin her gün değişiyor, dönüşüyor ve sen her gün yenileniyorsun.

Peki şimdi bir düşün, geçmişe odaklanarak yaşamanın sana ne faydası var?

Dün, dünde kaldı. Geçmiş sana hangi duyguyu getirdiyse hayatına kattıkları için teşekkür et, alman gereken duyguları al ve gerisini serbest bırak.

En güzel gün, henüz yaşanmamış olandır

Hayatın nasıl mucizevi bir şey olduğunu hiç düşündü mü? Her gün yeni bir başlangıç, her gün daha iyisini yazıp, yaşayabil diye eline verilmiş bir fırsat.

Bu hikayeyi mutlu ya da mutsuz yazmak, sonlandırmak sadece senin elinde. Kendini daha iyi hissetmek için her gün 3 küçük şeye teşekkür et ve bir deftere yaz. Sahip olduğun güzellikleri fark etmek, ruhunu iyileştirecek.

Bağ kurmaktan korkma

Unutma, insanlarla ne kadar güçlü iletişim kurarsan, kendini daha iyi hissedersin. En son ne zaman birisiyle gerçek, içten ve derinlemesine bir sohbet ettin? İnsanlarla olan paylaşımların ve bağın güçlendikçe kendini daha iyi, daha güçlü, daha değerli hissedeceksin. Bildiğin güzellikleri çevrenle paylaşmaktan, gerektiğinde onlardan destek almaktan çekinme. Daha iyi bir sen için güçlü bağlar kurmaktan korkma.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.