Doğa ile iç içe, huzur dolu bir yolculuk düşünün. Sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Yeni akım Orman Terapisi (Forest Bathing) ile kendinize keyif ve huzur dolu bir an armağan edebilirsiniz.

Japonya’dan çıkan ve ‘Doğayı içine çekmek’ anlamına gelen Shinrin-yoku akımının Türkiye’deki öncüsü olan World Luxury Hotel ve Best Forest Resort ödüllü NG Sapanca Otel’de bu eşşiz anı yaşayabilir, Orman Terapisi (Forest Bathing) olarak Türkçeye çevrilen akım sayesinde doğa ile iç içe, huzur dolu keyifli anlara yolculuk edebilirsiniz.

Nedir Bu Orman Terapisi?

  • Japonya’da 80’li yıllarda “Duyularınızı uyandırın, zihninizi rahat bırakın” mottosu ile hayata geçen Orman Terapisi, bugüne kadar gerçekleştirilen birçok bilimsel araştırmayla, ağaçların salgıladığı “fitonsit” isimli partiküllerin insan sağlığına olan olumlu etkisi kanıtlandı ve Japon Sağlık Bakanlığı shinrin-yoku’nun (orman terapisi) tıp literatürü içinde değerlendirilmesini sağladı.

 

  • Yapılan araştırmalar doğrultusunda orman terapisinintansiyonu dengelediği, çarpıntıyı azalttığı, kortizol seviyesini düşürdüğü ve sinir sistemini rahatlattığı, stres ve depresyona iyi geldiği görüldü.

NG Sapanca’nın yemyeşil dünyasında Orman Terapisti eşliğinde, doğada sessizce yürüyebilir, bütün duyuları açık olarak doğadaki sesleri, kokuları, renkleri hissedilebilir, mutlu ve huzurlu bir insan olabilirsiniz. Türkiye’de ilk kez deneyimleyeceğiniz huzur dolu bir etkinlik için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.