Kahve kültürünün en iyi temsilcilerinden birisi şüphesiz Starbucks. Birbirinden leziz ve özel kahveleriyle neredeyse her gün elimizden düşürmediğimiz Starbucks kahveleri Amerika’da üçüncü sınıf bir kahve mağazası olarak sayılsa da pek çok ülkede durum farklı.

Kadıköy rıhtımda yer alan Starbucks’ı bilirsiniz. Hani boğadan sonra ikinci buluşma noktalarından biri. Hatta yer bulursanız, Kadıköy havasını içinize çeke çeke kahvelerinizi yudumlayabileceğiniz o yer. Bildiniz değil mi?  Küçük ama bol ziyaretçili o Starbucks, kahveseverlerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için büyüdü, genişledi, hatta Avrupa’nın en büyük ve ilk beş katlı Starbucks’ı oldu.

1448437005_Sbux_KadikoyCars___Gorsel__8_
1000 metrekarenin üzerindeki geniş alanı, nefis manzaralı terası, sanat dolu dekorasyonu ile yenilenen Starbucks’ta  artık Kadıköy’ün tarihi kokusunu bol bol hissederek kahve içebileceğiz.

1448437002_Sbux_KadikoyCars___Gorsel__6_

Ehh o zaman Anadolu yakası yaşayanı ve Kadıköy aşığıolarak bu güzel haberi gerek konseptleri, gerekse sıradışı tasarımlarıyla gönülleri fetheden dünyanın en sıradışı ünvanlarını alan Starbucks mağazalarıyla sonlandırayım o halde. Tabii hiç biri bir İstanbul değil:)

1448437003_Sbux_KadikoyCars___Gorsel__5_

Bol keyif kahveli günler 🙂

JAPONYA

AMSTERDAM

TEKSAS
TEKSAS

SEATTLE
wtw-seattle-starbucks

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.