Kim? Erdem Yener
Neler yapar? Müzisyen/ Oyuncu
Nerede yaşıyor? İstanbul
Bulabileceğin sosyal ağlar: Facebook: Erdem Yener   Ig:@ erdemyener Twitter: @ERDEMYENER

Kimileri onu oyuncu kimliğiyle, kimileri ise yaptığı harikulade müzik hayatı ile tanıyor. Reklam filmleri, tiyatro, sinema filmleri, albümler, konserler derken onun için on parmağında on marifet bir adam dersek, sanıyoruz hiç abartmış olmayız. 2008 yılında çıkardığı ilk albümü ‘Kirli’ ile müzik piyasasında da ne kadar başarılı olduğunu kanıtlayan Erdem Yener, 2013’te Rüyalar Kızı isimini verdiği single çalışmasını müzik severler ile buluşturdu. Erdem Yener, verdiği üç buçuk yıl aranın ardından ‘Çıplak’ ile müzik hayatına geri dönünce, bize de başarılı müzisyen ile kahve keyiflerini de araya sıkıştırdığımız yeni albümü hakkında sohbet etmek düştü..  Kahveler hazırsa, ee buyrunuz sohbete 🙂

erdem yener

Çıplak, Kirli’den sonra sade, net ve Kirli’nin karanlığından uzak bir albüm olmuş sanki?
Adıyla müsemma (Gülüyor).

Albüme ‘Çıplak’ adını vermenin nedeni ne?
Bunun sebebi albümün; daha yalın, sade, direkt ve net bir iletişim tarzına olan özlemimle kaleme aldığım şarkılardan oluşuyor olması.

Sana bu sözleri kimler, neler yazdırıyor?
Hepiniz (Gülüyor).
erdem yener

 Albümde daha önce Aylin Aslım’ın sesinden dinlediğimiz bir ‘Ahh’ sürprizi var. Ama bu kez sözler biraz farklı. Onu hikayesi nedir?
Şarkıyı albümümdeki sözleriyle yazmıştım zaten. Aylin bazı cümleleri maskülen bulduğunu, değiştirmek istediğini söylemiş, ben de kabul etmiştim. Ama asıl yazdığım sözler bunlardı.

Çıplak’ta biraz buruk, biraz da hüsran dolu bir erkek var. Sen ikili ilişkilerde nasılsındır?
Herkes kadar buruk ve hüsran aslında. Ben uzun süredir bana kalanları da paylaşmış oldum sadece. İkili ilişkilerimde eğlenceli, sevecen ve huzurlu diye tanımlarlar beni. Ben de aksi davranmadım sanırım hiç.

Kadınlar hem komik hem zeki erkeklerden hoşlanır derler. Sen hem zeki bir komedyen hem cool bir müzisyen oldun. Peki ünlü bir müzisyen olmak kadınlar dünyasında sana hiç avantaj sağladı mı?
Ünlü bir müzisyen olduktan sonra artan talebi bir avantaj olarak görmek ciddi büyüklükte bir hüsran olurdu benim için ama mutlu da olundu, kalpler de kırıldı. Astarla yüz arasındaki paritede bir değişiklik yakalayamadım.

erdem yener

Rock müzik eskisi kadar güçlü mü?
Rock müzik her zaman aynı güçte. Ara sıra “ünlü bir müzisyen” oluyor o kadar. Aşıkları hep yanında yoksa.

Son yıllarda dünyada yaşananlar içinde en çok neler seni sinirlendiriyor?
Dünyada pek güzel bir şey yaşanmadığı için daha çok sinirlenmemeyi öğrenmeye gayret ediyorum. Ama nasıl oluyor da “kadınları öldürmeyin, küçük çocuklara tecavüz etmeyin” cümleleri üzerinden dahi fikir ayrılıkları yaşıyoruz bunu aklım almıyor.

Senin için mükemmel gün nasıl başlar?
Kahve içmeden o günün nasıl olacağını anlamam pek mümkün olamıyor. Önce kahvemi içiyorum, sonra da mükemmel olmasını umuyorum (Gülüyor).
erdem yenerEn sevdiğin kahve?
Şu sıralar Cortado’ya taktım.

Son günlerde keşfettiğin en yeni mekan?
Etiler girişinde Aytar caddesi üzerinde “Ya Basta”. Dükkan tatlı, çalışanlar tatlı. İçtiklerimiz de fabrikasyon değil. Şu sıralar oraya yükseldim.

Bilmediğimiz, gizli yeteneklerin neler?
Çok iyi yemek yaparım. Ama bu baya gizliydi. Henüz ben bile bilmiyorum. O derece.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.