esrarengiz-bahçeSon günlerde derdi, tasayı bünyeden kolayca attıracak bir şey var hayatımda, yetişkinler için boyama kitabı nam-diğer Esrarengiz Bahçe.
İlkokul zamanında en sevdiğim aktivite boyama kitabıyken, ilerleyen yıllarda bulmacalarda ünlü boyamak oldu. Biraz daha büyüyüp sıkıcı iş toplantılarına girecek yaşa geldiğimde ise bu aktivitem yerini toplantı sırasında çiçek boyamalara, kare içi karalamalara bırakmıştı ki, imdadıma Esrarengiz Bahçe yetişti.

Yıllar sonra kuru boyaları elime alıp, oturdum kitabın başına. Tabii bir de yanına bol köpüklü türk kahvesi de eşlik edince, ben saatlerce çocuklar gibi boyadım… boyadım… boyadım…
Desenler muhteşem. Ayrıca sürekli kafanızda bir şeyler kuran ve düşünmekten yorulanlardansanız müjdemi isterim! Esrarengiz Bahçe’nin desenlerine renklerinizle hayat verdikçe insanın aklına “acaba şimdi hangi rengi seçsem”in dışında başka hiçbir düşünce getirmeyen olağanüstü bir terapi gücü de var.
Ben bu aralar fırsat buldukça soluğu Esrarengiz Bahçe’de alıyorum almasına ama ufak tatlı dertlerim de yok değil. İlk önce tecrübesizliğimle kuru boyalarla başladım boyamaya, desen bitince sonunda güzel işler çıkıyor evet ama sorun şu ki, kuru boyalarla istediğim o canlı tonları elde edemediğim için sönük kalıyor. Bundan sonra keçeli kalemlerle devam etmeye karar verdim sanıyorum. Ama yine de o güzel desenleri harap etmekten korkuyorum. Acaba hangi kalemle daha iyi olur, özel bir kalemi var mıdır diye düşüncelere salıyor beni. :))
Altı üstü bir boyama kitabı tamam ama ben onlardan küçük tatlı sergiler yapacağım belki evime, ne var yani? 🙂
Kafanızı dağıtacak, hayal gücünüze güç katacak bir şeyler arıyorsanız sizi de Esrarengiz Bahçe’nin büyüsüne alalım. Pişman olmayacaksınız. Bak dedi dersiniz.303

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.