Nadir ve egzotik kahve çekirdekleriyle hazırlanmış, belki de tekrarı olmayacak bir kahve deneyimi… Sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Starbucks, Reserve mağaza konseptini şimdi de Kadıköy’ün gerek manzarası gerekse tarihi ile en eski ve en nezih yerleşim yerlerinden biri olan Moda’ya taşıdı. Sınırlı miktarlarda üretilen Starbucks Reserve kahveleri her dönem farklı lezzet ve aromalarla kahve severleri yeni yolculuklara çıkarıyor.

Özel ve eşsiz bir kahve deneyimi

Starbucks kahve uzmanları, her yıl kahve yetiştiriciliğinin yapıldığı ülkelere gerçekleştirdikleri gezilerde, binlerce kahve çekirdeği içinden bir tutam leziz kahve keşfediyor. Dünyada nadir bulunan bu kahve çekirdekleri, önce Reserve™ kahveler için özel olarak kurulan Washington Seattle’daki Starbucks Reserve™ Kavurma ve Tadım Salonu’nda, Starbucks’ın 46 yıllık deneyimi sonucunda ulaştığı uzmanlığıyla lezzetleri ortaya çıkartılacak şekilde kavruluyor. Daha sonra Reserve™’e ve Starbucks’a özgü Clover® makinesinin yanı sıra Syphon, Chemex, Pour Over ve Coffee Press gibi özel yöntemlerle demlenerek, kahve severlere ikram ediliyor.

Tek fincanlık demleme yöntemi sadece Starbucks’ta

Starbucks’a özgü, kahvenin lezzetini ortaya çıkaran, nüansları göz önüne seren, her fincanda lezzet katan ‘tek fincanlık demleme yöntemi’ Clover, Reserve™ kahvelerinin tatlarının en yoğun ve mükemmel şekilde deneyimlenmesini sağlıyor.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.