Sizin tarzınız hangisi? Ev dekorasyonunda özgür tasarım anlayışını benimseyip, fonksiyonelliği ön plana çıkaranlardan mısınız yoksa trendleri takip edip, mekanlarınıza bu trendleri yansıtanlardan mısınız?

Yaşam alanlarınızda hem sinerji yaratan hem estetik bakış açısına sahip hem de sizin hikayenizi anlatan ev dekorasyonu oluşturmak önemli.

Tarzınızı yansıtabildiğiniz bir ev, dekorasyonunuzda kullandığınız parçalar, dekoratif aksesuarlar, renk seçimleriniz ile şekillenir. Evinizde dekorasyon tarzınızla oluşturduğunuz pozitif enerji ise hem size hem evinize gelen yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza yansır. Sizin stilinizi taşıyan, sinerji yaratan bir ev dekore etmek için bakın neler yapabilirsiniz?

Dekorasyon Stilinizi Belirleyin

Tıpkı giyim stiliniz gibi, her şeyden önce dekorasyon stilinizi belirleyin. Keskin hatları olan stili mi seviyorsunuz yoksa kendini ön plana çıkarmayan renkleri, aksesuarları mı tercih ediyorsunuz? İşe önce kendi tarzınızı tanıyarak başlayabilirsiniz. Eğer stilini sevdiğiniz ama renklerinden hoşlanmadığınız mobilyalarınız varsa onların renklerini değiştirebilirsiniz. Beyaz, kırmızı ve siyah renklerin kullanıldığı parçalar iç mekanlarınızda vurgulu, ışıltılı bir atmosfer yaratacaktır. Kahverengi, bej, krem renkleri ortamınıza daha klasik bir dokunuş getirecektir. Zeminin ev dekorasyonunda oynadığı rol tartışılmaz. Zemindeki renk ve doku seçiminin yaratmak istediğiniz mekanı bir anda isterseniz klasiğe, isterseniz moderne, isterseniz de sıradışı, canlı bir atmosfere dönüştürebileceğini unutmayın. Bu doğrultuda seçiminizi ahşap, mermer, parkeden yana kullanabilirsiniz.

Fornasetti| Beymen Home
Fornasetti| Beymen Home

Evinizin farklı alanlarında farklı köşeler oluşturmak, mekanları bölmek de, evinizde canlılık ve özgünlük yaratır. Okuma köşeleri, sehpaların etrafına kurulmuş oturma alanları, mutfakta yemek köşesi, duvar kenarlarına yerleştirilmiş farklı tarzlara sahip kütüphaneler ilk akla gelenlerdir. Hoşlandıklarınız, hobileriniz çerçevesinde bu şekilde daha pek çok özgün alan yaratabilirsiniz.

Aksesuarlar Hem Hikayenizi Hem Sizi Anlatır

Bir eve girdiğinizde sizi öncelikle renkler, kokular ve dokular karşılar. Yaşamınızı anlatan, size ait detayları saklayan unsurlar ise evinizde yer alan aksesuarlardır. Aksesuarlar evinize ruh ve yaşanmışlık katar. Örneğin; dekoratif yastıklar, mumluklar, vazolar yaşam alanlarına ruh katan temel aksesuarlardandır. Her zaman evinizdeki her parça ile birebir örtüşmese de, farklılık taşıyan objeler de kaliteli oldukları takdirde yaşanmışlık hissinin birer parçası olacaklardır.

beymen dekorasyon
Fornasetti| Beymen Home

Kaliteli ev aksesuar markaları arasında Royal Porcelaine, Blumarine Home, L’Objet ve Jonathan Adler’i saymak mümkün. Yemek masalarınızı görkemli bir şekilde süsleyecek şamdanları Assouline, Michael Aram, Georg Jensen gibi ev dekorasyonu markalarından; biblo, dekoratif kutu, yastıklarınızı Baccarat, Moser ve Ginger Brown’dan seçebilirsiniz.

Bütün bu markaların ve daha fazlasının tasarımlarını sunan Beymen Home, https://www.beymen.com/home-gift-kategoriler-ev-dekor-10070 adresinde size kaliteli bir ev dekorasyonu için sayısız seçenek ve fırsat sunmaktadır.