Son dönemde Bağdat Caddesi’nin arka sokakları da en az caddenin kendisi kadar keyifli ve renkli kahvecileri barındırıyor. Bağdat Caddesi’nin yoğun kalabalığına inat, Marks & Spencer’ın sokağına girdikten sonra az ileride karşınıza çıkan Hane Cadde, şehrin merkezinde, sessiz sedasız, ev sıcaklığında kahve keyfi yapmak isteyenler için harikulade bir mekan.

Foto: bikahvebikeyif

Hane Cadde’de üçüncü dalga kahve çeşidi bol… Tatlıları akılları baştan alacak derecede bir görünüm ve lezzette sahip. Mekan dekorasyonuyla sıcacık, ferah. Çalışanlar güler yüzlü ve ilgili… Yani anlayacağınız, huzurla kahve yudumlamak için hiçbir engel yok önümüzde.

Foto: bikahvebikeyif

Chemex, Hario v60, Japanese Syphon menüde yer alan 7 farklı üçüncü dalga kahve çeşidinden sadece birkaç tanesi… Biz bu ziyaretimizde Hario v60 kahvesini denemeyi seçtik ancak diğer kahveleri de tatmaya değer.  Ve eğer ‘Bağdat Caddesi’nde iyi üçüncü dalga kahve nerede içilir?’ diye sorarsanız, Hane Cadde için gönül rahatlığıyla doğru adres diyebiliriz.

Foto: bikahvebikeyif

Sabah saatlerinde gittiğinizde kahvaltı da yapabileceğiniz mekanda, zengin menüsüyle öğle ve akşam yemeklerinizi de yemeniz mümkün. Yukarıda bahsettiğimiz sakinliği yaşayamak isterseniz eğer, hafta içi tercih ettiğinizde bilgisayarınızı alıp bir köşede çalışabilir ya da ders notlarınızı rahaat rahat gözden geçirebilirsiniz.

Adres: Kazım Özalp Sk. No:6 , Suadiye

 

Hane Cadde Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.