Evinin baristası olmak isteyenler için: Kahve çekirdeği nereden alınır?

Kabul edelim, yükselen kahve popülasyonu sayesinde artık hepimiz birer kahve gurmesi haline geldik. Kahvecilerde özel olarak kavrulmuş çekirdekler ve demleme yöntemleriyle kahve keyfi yapmaya bayılsak da, özellikle soğuk kış günlerinde sıcacık evlerimizde, arkamıza yaslanıp iyi bir kahve eşliğinde keyif yapmak da istemiyor değiliz. Peki evde kahve demlemek için o lezzetli kahve çekirdeklerini nereden almak gerekiyor? Buyurunuz öneriler…

Federal Galata

Galata Kulesi’nin hemen yanında yer alan Federal Galata’da kahve içmek kadar evde demlemek üzere alınan kahve çekirdeklerinin de tadı bir ayrı güzel. Benim yolum oralara düşmez derseniz, şuradan satın alıp, kapınıza gelmesi de mümkün.

Kronotrop

İstanbul’da 3 ayrı şubesi olan Kronotrop, kahve çekirdekleri, evde kahve demlemek için iyi bir alternatif. Kronotrop kahve çekirdeklerinin siparişlerini şuradan verebilirsiniz.

Cup Of Joy

Yolunuz Zorlu’ya düşerse muhakkak kahvelerini denemeniz gereken bir kahveci Cup of Joy. Dükkanda kahve içmeye vakit bulamazsanız da hemmeen evde demlemek çekirdek kahveleri atın çantaya 🙂

Coffee Department

Bol kahve seçeneğiyle gönülleri şenlendiren Coffee Department’in dükkanı Balat’ta. Ancak kahve çekirdeklerine online sipariş ile ulaşmak da mümkün. Hangi ekipmanda demleyeceğinizi belirttiğiniz takdirde ona göre kahveleri çekip, kapınıza teslim ediyor. Üstelik bütün siparişlerde kargo ücretsiz. Kahve siparişlerini de şuradan verebiliyorsunuz.

Starbucks

Tüm bu önerilir ilginizi çekmezse, klasiklerden şaşmamak ve her daim kolayca ulaşabileceğiniz bir kahveci olan Starbucks’tan da evde demlemek üzere kahve çekirdeği satın alabilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.