Yılın en sevdiğimiz zamanları… Isınan havalarla birlikte bir bir festival, konser takvimleri açıklanırken biz de her haber sonrası keyiflerden keyif beğeniyoruz haliyle. Hatta onunla da kalmıyor, ‘Ne o da mı geliyor?’ tepkilerini vermekten kendimizi alamıyoruz.
Evet, bu yaz çok çok nefis isimler, çok keyifli festivaller geliyor. Yeni festival deneyimleri yaşayacağımız gibi uzun yıllardır devam eden festival serileri de İstanbul’un konser takviminde yer alıyor.  Ancak bizi en çok heyecanlandıran festival haberlerinden biri Muse diğeri de şüphesiz Masstival oldu.
İlk kez 2007’de yılında düzenlenen Masstival’de 14-15 Temmuz günlerinde Avril Lavigne, Tori Amos, Sebastian Bach, Pain of Salvation gibi isimleri canlı canlı izleme şansımız olmuştu. Heey gidi günler… 🙂 Ardından 2008’de bir yenisi daha gerçekleşip çoook uzun yıllar bu festivalden haber alamamıştık. İşte bu yaz 8 yıl aradan sonra geri dönen Masstival haberi hem bizi çok mutlu etti, hem de eski günlere götürdü.

masstival

Peki bu sene başka başka kimler geliyor, eskisiyle yenisiyle bizi hangi festivaller bekliyor?
Biz listeyi yapmaya başladık, siz de erken satışlardan faydalanarak planlarınızı yapsanız iyi edersiniz. Sonra yer bulamamak çok acı oluyor, biliyoruz. Şimdiden herkese bol eğlenceler.

Favori etkinliğini bizimle yorum bölümünde paylaşmayı unutma, hem belki karşılaşırız bile belli mi olur?

%100 Music Presents Parkfest – 15 Mayıs 2016
Geçtiğimiz sene The Do, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben gibi pek çok ismi ağırlayarak bize #harikabirgün yaşatan ve yılın ilk açık hava festivali olan Parkfest, bu yıl 15 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta olacak. Azaelia Banks, Riff Cohen ve Fransız şarkıcısı Jain ile bol enerji dolu bir festival günü bizi bekliyor.

Bilet fiyatları: Normal ayakta 90 TL
“İkide bir” indirimli 160 TL – 2 bilet

Chill – Out Festival – 28 Mayıs 2016
Chill – Out, müzikseverlere yılın en mutlu hafta sonunu yaşatmak için, 28-29 Mayıs tarihlerinde LifePark’ra gerçekeleşecek. Line-up henüz açıklanmasa da geçtiğimiz sene 10. yılını 20.000’e yakın müzikseverin katılımıyla kutlayan festival bu yıl da bomba gibi gelecek!

Bilet fiyatları: 2. Dönem indirimli bilet fiyatıdı.
– 163.50 TL

Dropout Festival- 5 Haziran 2016
Die Antwoord, Modestep, Ceza, Lust, Furkan Kurt, Orkun Bozdemir, Boys N The Hood, The Fuck is Back ’in sahne alacağı bir festival hayal edin. Yılın en sıra dışı performanslarına tanıklık edeceğimiz bu yeni festival, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Bilet fiyatları: İndirimli dönem fiyatlarıdır. 11 Nisan’da bilet fiyatları yükselecektir.
Wicked Lounge – 300.00 TL
Freeky Circle – 160.00 TL
Normal Ayakta – 80.00 TL

Scorpions – 50. Yıl Festivali- 12 Temmuz 2016
Scorpions, ellinci yılını 12 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek 50. Yıl Festivali’nde kutluyor ehh bize de bu harikulade şölene katılmak düşüyor. Ayrıca gecede Şebnem Ferah ve rock & metal dünyasından pek çok dev isim de sahne alacak.

Bilet Fiyatları: Biletler 14 Nisan 2016 saat 11:00’da satışa açılacak.

Muse- 26 Temmuz 2016
Yılın sen sevindiğimiz etkinlik haberlerinden birisi şüphesiz Muse! Konser biletleri henüz satışa çıkmasa da, grup resmi hesaplarından afiş görselini çoktaaan paylaştı bile. Nefis grup, 26 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta olacak.

Biletler 14 Nisan 2016 saat 11:00’da satışa açılacak.

Muse

Masstival – 8 Ağustos 2016
Masstival, Sia, Selah Sue, Oh Land, Fallulah, Güliz Ayla ve Melis Danişmend ile geri dönüyor! Sia, Oh Land ve Fallulah sever olarak bize bu festivali de kaçırmamak düşüyor.

Biletler 14 Nisan 2016 saat 11:00’da satışa açılacak.

Zeytinli Rock Festivali 25 – 28 Ağustos 2016
100.000’den fazla müzikseveri buluşturan, “tüm zamanların en iyi yerli kadrosu ve en kalabalık rock festivali” ünvanını alarak izleyici rekoru kırmayı başaran Zeytinli Rock Festival, bu sene 25 – 28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yaz müzik dolu bir rock tatili yapmak isteyenler bu tarihleri not etsinler.

Metal Fest: Headbangers’ Weekend- 27-28 Ağustos 2016
Geçtiğimiz yıllarda Kreator, Arch Enemy, Helloween, Overkill, Children of Bodom, Katatonia, Epica, Carcass, Therion, At The Gates ve Sonata Arctica gibi grupları Türk metal seyircisiyle buluşturan %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend, bu sene 4. yılında KüçükÇiftlik Park’ta! Festivalin kesinleşen isimleri ise oldukça iddialı; Alman Power devi Blind Guardian, ilk kez Türkiye’ye gelecek olan Fin melodik death grubu Insomnium ve folk metali gözde grubu Eluveitie.

Bilet fiyatları: 1 Mayısa kadar geçerli sınırlı sayıda indirimli Kombine bilet fiyatı
Sahne Önü – 189.00 TL
Normal – 119.00 TL

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.