Mutfakta geçirilen zaman içinde yemek pişirmeyi zevkli hale getiren fırın, lezzetli yemeklerin en büyük sırrı. Yemeğin içi ve dışını aynı ölçüde pişirerek mükemmel bir yemek ortaya çıkarmanızı sağlayan alet, tüm mutfakların vazgeçilmez bir parçası. Et yemeklerinden keklere, turtalardan böreklere kadar her çeşidi kolayca pişirmenizi sağlar. Isı dağılımını kontrollü olarak gerçekleştirerek yemeğe keyif katan fırın ile harikalar yaratabilirsiniz. Birbirinden güzel yiyecekleri pişirmek ve ısıtmak için kullanılan bu benzersiz mutfak aletinin fark yaratan çeşitleri bulunur. Izgara özelliği de bulunan ürün, turbo pişirme ve defrost fonksiyonlarıyla ayrıcalıklı kullanım imkanları yaratır. Peki yeni bir fırın alırken hangi özelliklere dikkat etmelisiniz?

Evinize Hangi Fırını Almalısınız?

Yeni ev kuranlar veya mutfağında eşya değişikliği yapmak isteyenler için çok fazla seçim alternatifi bulunur. Bir fırın seçmeden önce onu hangi özellikleri için tercih edeceğinizi belirlemelisiniz. Sonraki adım da büyüklüğü olmalı. Ürünleri inceleyip ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Standart pişirme, ısı ve zaman ayarı gibi özelliklere sahip fırınların bazılarının üzerinde ocak da bulunur. Ocaklı modeller bir bütün olarak satıldığı için mutfaktaki yeriniz buna uygun olmalıdır. Genelde boyutları aynıdır ve bazı mutfaklarda yeri ona göre belirlenmiştir. Ocağı ve fırını bir arada kullanılabildiği için tek seferde ikisini birden alarak pratik kullanım imkanları yaratabilirsiniz. Geleneksel görünümüyle mutfakta yerini alırken işlevsel özellikleriyle de tercih sebebi olabilir.

Ankastre Fırın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemde ankastre fırın çeşitleri mutfaklarda çok fazla tercih ediliyor. Büyük bir yer kaplamaması ve şık görüntüsü nedeniyle siz de kolay kullanımlı bir ankastre set tercih edebilirsiniz. Set içerisinde ankastre ocak da yer alır. Dekorasyona estetik katkıda bulunan ankastre ürünler, farklı renk ve ölçü seçenekleriyle sunulur. Gelişen teknolojinin yeni üyelerinden olan mutfak eşyasını alırken ölçüsüne ve güvenlik önlemlerine dikkat etmelisiniz. Bir oyuğa yerleştirildiği için büyüklüğü çok önemlidir. Pişirme sistemine ve enerji konusunda ne kadar tasarruflu olduğuna da mutlaka bakmalısınız. Ocağıyla takım bir ürün tercih ederseniz mutfağınıza ekstra bir şıklık katabilirsiniz. Ankastre modeller içerisinde aynı anda dört rafta birden pişirme özelliği bulunanlar da vardır. Tercih yaparken ailenizdeki kişi sayısına ve pişirme alışkanlıklarınıza göre karar verebilirsiniz.

HyperFocal: 0

Set Üstünde Yeri Olanlar için Mini Fırın Alternatifleri

Mutfakta büyük bir ürüne yeriniz yoksa ya da tezgah üzerinde yer verip gerektiği zamanlarda taşımak istiyorsanız bir mini fırın tercih edebilirsiniz. Boyutları küçük olmasına rağmen işlevleri oldukça fazla olan ürün, kolay taşınır ve güvenli kullanım olanakları sağlar. Fanlı modelleri de bulunan ürünler özellikle küçük aileler ve evde çok fazla yemek pişirmeyenler için uygun bir seçim olabilir. Mükemmel pişirme yetenekleriyle beklentilerin üstünde performans sergiler ve küçülen yaşam alanları için eşsiz bir alternatif sunar. Farklı pişirme opsiyonları sunuyorsa ve tasarımıyla mutfağınıza uyum gösteriyorsa aynı zamanda kolay temizlenebilme özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Özellikle elektroturbo modeller size ekstra hız kazandırır. Izgara sistemi mevcut olan ürünler de pratik bir şekilde yemek hazırlamanızı sağlar.

Zamandan Tasarruf Sağlayan Mikrodalga Fırın

Hızlı ısıtma özelliklerinin yanı sıra dondurulmuş gıdaların çözülmesinde de kullanılan mikrodalga fırın, size diğer tüm işleriniz için zaman kazandırır. Konforlu kullanım özellikleri sunan ürünleri almak isterseniz, az yer kaplayan ve büyük enerji verimliliği sağlayan yeni nesil tasarımlı modelleri tercih edebilirsiniz. Koyacağınız yerin ölçüsüne göre karar verebilir, mutfak dekorasyonunuza şık bir ürünle katkıda bulunabilirsiniz. Fırın modelleri arasından seçim yaparken ihtiyacınıza göre tüm seçenekleri Koçtaş’ın web sitesinden inceleyebilir, bütçenize ve dekorasyon stilinize en uygun modeli bulup hemen sipariş verebilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.