Freelance çalışanların sayısı her geçen gün giderek artıyor. Özgür çalışmanın zaman zaman oluşturduğı zorluklar yok değil, kabul ediyoruz. Ancak 8 saatini plazaya hapsetmek zorunda kalanların yanında pek de ses etmemeleri gerekiyor galiba.

Freelance çalışanların akıllarından sıklıkla  ‘nerede gürültüden uzak, sakin, ilham verici ve mümkünse bol prizli bir yerde çalışırım?’ soruları geçerken, biz de bu dertlerine derman olmaya geldik. İşte Freleance çalışanların uğrak noktası olacak, kahvesi ve prizi bol 5 kahve mekanı.

Workinton

Workinton, Türkiye’de ofis-kafe formatında hizmet veren ilk işletme. Anadolu ve Avrupa yakasında, belirli noktalarda karşınıza çıkabilir. Freelance çalışmayı profesyonel olarak yürütenler için ise biçilmiş kaftan. Çalışmalarınızı burada yürütebilir ya da toplantılarınızı tam bir ofis tadında burada gerçekleştirebilirsiniz. Çalışacağınız saat başına ödeceyeceğiniz ücretle çay, kahve, su, kurabiye gibi ikramları düşünmenize ise gerek yok. Onlar da ödediğiniz para içine dahil ediliyor.

Dört Kadıköy

Kadıköy’ün en sessiz, en çalışılası mekanlarından bir tanesi Dört. Kocaman toplantı masasında rahat rahat çalışırken, buram buram kokan özel kahveleri ve lezzetli tatlarıyla ilham gücünüzün artacağı garanti.

Mutlu #pazar kahvesi

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Tasarım Bookshop & Cafe

Anadolu Yakası’nda freelance çalışanlar için interneti kasmayan, sessiz, sakin ve az insanlı kahveci bulmak biraz güç gibi görünse de Tasarım Bookshop & Cafe ‘de aradığınız sakinliği bulabilirsiniz. Burası aslında bir kitap-kafe fakat tasarımcı, mimar, sanatçı gibi bir mesleğiniz varsa verdiği huzur size ilham olurken, cafede yer alan yabancı kitaplar da süper işinize yarayacak.

Sunday Coffee

Hem Nişantaşı’nda olup, hem de sesiz bir çalışma mekanı arıyorsanız o zaman Sunday tam olarak doğru adres. Kahvenizi yudumlayıp, dışarı baka baka çalışmak, renklerinde enerji bulmak ve haftanın her günü pazar sakinliğini yaşamak isteyenler için hiç şüphesiz en uygun yer. Unutmadan ekleyelim, burası pazar günleri kapalı.

Minoa 

Eğer hafta için Beşiktaş civarında olacak ve sakince çalışacak bir yer arıyorsanız, Akaretler’de yer alan Minoa bu derdinize derman olacak. Özellikle ‘hafta içi gidecekseniz’ diye belirtmemizin asıl sebebi ise hafta sonu mekanın kalabalık olması. Hafta içi sakin sakin çalışmak, arada kafede bulunan kitapları karıştırıp soluklanmak isterseniz, buyrunuz Minoa’ya… Kahvenin yanı sıra zengin yemek menüsü ile de öğlen acıkmalarında sizi ‘ne yesem?’ derdinden kurtacaktır. Bizden söylemesi.

Çok şanslıyız, herkes kitap fuarında diil :))

minoabooksandcoffee (@minoabooksandcoffee) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Nefis bi sonbahar günü,,,harika bir espresso, #renzopiano, boş kağıtlar ve bir kalem ….. yoğun gün içinde küçük bir mutluluk kaçamağı…

minoabooksandcoffee (@minoabooksandcoffee) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.