Sanat, müzik, sergi, festival ile dolu dolu bir eylül ayına hazır mısınız? Şehre dönüş ile birlikte birbirinden keyifli etkinlikler ajandalarımızda yerini alıyor, o özlediğimiz etkinlik dolu günlere hızlıca bir giriş yapıyoruz.

Çook uzun bir süredir festivalden sergiye, açılıştan, konsere koşmalı İstanbul’u öyle özlemiştik ki.. Bu hafta sonu gerçekleşecek etkinlikler, dolu dolu sonbahar- kış sezonunun habercisi niteliğinde. Haydi o zaman size iyi gelen şeylerin keyfini çıkarın 🙂 

Burn Rooftop Festival: 1 gecede 11 ayrı mekanda müzik festivali!

Bu yıl 16 Eylül’de ikincisi gerçekleşecek olan Burn Rooftop Festivalİstanbul’un gözde teraslarında ünlü DJ’leri ağırlayacak. Backyard, Klein.Garten, Izaka, W Hotel Suite, Georges Hotel, Sub Karaköy, Cle, Swissotel The Bosphorus, Karaköy On, Klein ve Flamme olmak üzere 11 farklı mekanda gerçekleşecek olan festival, 50’yi aşkın DJ’i müzikseverlerle buluşturacak.   Burn Energy Drink sponsorluğunda gündüzden geceye uzanacak bu keyifli yolculuk, tek biletle deneyimlenebilecek çok sayıda mekan, iyi müziğin kaliteli temsilcileri, farklı lezzetlerde kokteyl ve mutfak alternatifleri ve eğlenceli aktiviteler sunarak 2017 yazını tatlı bir esintiyle noktalayacak.

Bilet fiyatları: 100 TL

Sevil Dolmacı Art Consultancy, İtalyan Sanatçı Loris Cecchini’nin “Seed Syllables” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor

Sevil Dolmacı Art Consultancy, 15. İstanbul Bienali’ne paralel olarak İtalyan Sanatçı Loris Cecchini’yi “Seed Syllables” adlı sergisiyle 12 Eylül – 2 Kasım tarihleri arasında Narmanlı Apartmanı’ndaki galerisinde ağırlıyor. Sevil Dolmacı Art Consultancy, 15. İstanbul Bienali’ne paralel olarak İtalyan Sanatçı Loris Cecchini’yi “Seed Syllables” adlı sergisiyle 12 Eylül – 2 Kasım tarihleri arasında Narmanlı Apartmanı’ndaki galerisinde ağırlıyor.

Ai Weiwei Türkiye’de

Beijing doğumlu ünlü sanatçı Ai Weiwei’inTürkiye’deki ilk kişisel sergisini Sakıp Sabancı Müzesi’nde açıyor. Akbank’ın desteğiyle gerçekleşecek sergi, 12 Eylül tarihinde başlayacak ve 28 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Ai Weiwei’nin bilinen çalışmalarının yanı sıra, sanatçının yeni işleri de sergide yer alacak.

15’inci İstanbul Bienali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 15’inci İstanbul Bienali, 16 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Küratörlüğünü sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset’in üstlendiği ‘iyi bir komşu’ başlığını taşıyan bienalde, 32 ülkeden 56 sanatçının farklı coğrafya ve zaman dilimlerinden hikâyeler anlattığı 150 eseri sergilenecek.  15. İstanbul Bienali, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern, Pera Müzesi, ARK Kültür, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ile Küçük Mustafa Paşa Hamamı olmak üzere birbirine yürüme mesafesinde altı komşu mekânda ziyaretçilerini ağırlayacak ve 12 Kasım’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.