5 gün gecikmeli de olsa bir merhaba da ben demek istedim ağustosa. Temmuz bir yaz için oldukça sıkıcı bir ay oldu. Sadece benim için değil, ülke için de böyle olduğunu düşünüyorum. Ülkece neredeyse her sabah  birbirinden şok edici düzeyde mutsuz haberle güne başladık. Bir sonraki gün şaşırmamak için çok çabaladık, gündem değiştirmek için uğraştık. Yine de ne olanları değiştirebildik ne de giden canları geri getirebildik.

Ağustos ayı benim için heyecanlı ve keyif verici bir şekilde başladı. Mutluluk için bimotivasyon yeter derken, tatlı mı tatlı Selin’cimden içinden mutluluk fışkıran sürprizli hediyelerini aldım. Günüm keyiflendi de keyiflendi :))

Untitled-1

Kavurucu ve sıkıcı yaz sıcaklarını saymazsak, yaz mevsimini çılgınlar gibi seviyorum ve  şurada alt tarafı sonbaharı selamlamak için 25 günümüz kaldı. Ancak bir yaz sever olarak ciddi anlamda artık yazın bitmesini ve titresek de kışın gelmesini dört gözle bekliyorum.  Çünkü beni bu sıcaklar mahvettiiiii!

Bir de sürekli yazı yazma halinden olduğumdan mı yoksa benim abuk subuk ilgi alanlarımdan mı bilinmez, bende sürekli bir şeyleri “listeleme” hali var. Bu seferki listem de Ağustos ayında yapılacaklar için geliyor elbette.:)

  • Yeni ay, yeni hafta, yeni hayaller derken ben bu aya yeni bir işle start verdim! Bundan böyle editörlük hayatıma yeni bir gazetede devam ediyor olacağım. Umuyorum yeni ay ve yeni ofisim bana çok daha iyi gelecek.
  • Çiçeklere olan sevgimden bahsetmeyeceğim ama bu ara deliler gibi sukulent hastasıyım. Yaş ilerledikçe bahçe, çiçek merakı artıp çiçeklerle konuşan teyzeler gibi olmama bir adım kaldı. Bu arada hayırlı olsun çiçeklerimi sukulent olarak gönderirseniz çok daha makbule geçer! :)))
  • “Az insan, bol huzur” mottomu bu ay daha da küçültüp,  “daha az insan, daha bol huzur” yolunda emiiin adımlarla ilerleyeceğim.
  • Bu ay ki hedeflerimde daha az uykuyla yaşamayı öğrenmek var bir de.  12 saat uyusa bile hala uykusuzluktan şikayet eden ben, az uykuyla, daha doğrusu yeterli düzeyde uykuyla yaşamayı öğrenmeyi niyet ediyorum.
  • Hayal, daha çok hayal! Bir balık burcu olarak hayallerle nefes alıyorum desem sanıyorum abartmış olmam. Ne kadar hayal edersem o kadar mutlu oldum. Bu ay da bir öncekinden çok daha hayal kuracağım, kesin 🙂
  • Geçtiğimiz aylarda sosyal medya ile arama az da olsa mesafe koymuştum. Şimdi bunun dozunu biraz daha arttırmayı düşünüyorum. Anı yaşamanın keyfi, denize karşı içilen kahvenin tadını o an almak öyle güzel ki. Hayata Instagram karesinden bakmak yerine anı yaşamayı tercih ediyorum, daha da çok edeceğim.

Bu kararları verdim çünkü, geçtiğimiz ay her gün ölüm haberi almaktan kalbim ağrıdı. Her gün ölümü hatırladım, sevdiklerimi “ya son kez gördüysem?” diye sorular sordum kendime. Yanımdayken, hala birlikte nefes alıp, birlikte kahkahalar atabiliyorken tüm anları, en son dozuna kadar yaşamak istediğimi fark ettim.

Ağustos güzel gelecek, sonraki ve sonraki aylar…

Umarım sizin için de tüm günler, tüm aylar güzel gelir.

Aşkla…

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.